Tarnovia Basket gra w play-off z Rycerzami Rydzyna

W niedzielę zakończyli rundę zasadniczą, a już jutro staną do walki w I rundzie Play-Off. Koszykarze Tarnovii Basket Tarnowo Podgórne nie mieli zbyt wiele czasu na przygotowania do swojego pierwszego meczu w decydującej fazie sezonu 20/21. A rywal z najwyższej półki – Rycerze Rydzyna, najlepsza drużyna grupy D 2 Ligi Koszykarzy Mężczyzn. Patronat nad Tarnovią Basket sprawuje Nasz Głos Poznański.

Tarnowscy zawodnicy z bilansem 11-13 uplasowali się na 8. miejscu w grupie D. Szansę na lepszą pozycję stracili przegrywając w ostatniej kolejce 79:93 z Sudetami Jelenia Góra. O wyniku meczu zadecydowała ostatnia kwarta, w której Tarnovia od stanu 77:80 w 33 minucie meczu stanęła w ataku i zdobyła tylko dwa punkty, a gospodarze regularnie punktowali i pewnie zwyciężyli zapewniając sobie tym samym szóste miejsce po rundzie zasadniczej.

Porażka spowodowała, że w I rundzie Play-Off Tarnovia Basket zmierzy się z Rycerzami Rydzyna, którzy z bilansem 22-2 byli zdecydowanie najlepsi wśród trzynastu zespołów grupy D .