Targowali mieszkaniami


W miniony weekend na terenie MTP odbyły się pierwsze w tym roku Targi Mieszkań i Domów zorganizowane przez Nowy Adres S.A. Znacząca liczba wystawców, a przede wszystkim tłumy gości targowych potwierdzają opinie i prognozy, że to ma być dobry rok dla branży mieszkaniowej.

 

Po raz pierwszy w tym roku pawilon nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich zapełnił się ofertami mieszkań i domów. Osoby poszukujące nieruchomości miały niepowtarzalną okazję, by w jednym miejscu zapoznać się z szeroką ofertą nie tylko poznańskich deweloperów. – Na targach zaprezentowało się ponad 110 wystawców. Tym samym każdy mógł znaleźć interesującą ofertę, a także dopytać o kwestie prawne czy związane z finansowaniem zakupu nieruchomości – mówi Grzegorz Zieliński ze spółki Nowy Adres, organizator targów. Przez dwa dni imprezy odwiedzający mogli przeglądać setki ofert, porównywać ceny, architekturę czy lokalizacje. Mogli liczyć także na specjalne rabaty przygotowane dla gości targowych. – Obniżyliśmy m.in. cenę mieszkań na parterze w budynkach 1 i 2 do kwoty 5000 zł na naszej inwestycji Reduta Nowe Podolany przy ul. Jasielskiej w Poznaniu – mówi Agata Nowaczyk z poznańskiego biura Ekonbud Fadom. Promocje cenową przygotował także m.in. Agrobex, mLocum, Teeldom czy RGR Developer. – Dla pierwszych trzech osób, które zdecydowały się na zakup domu na inwestycji Osiedle Tęczowe przekazaliśmy bon na dodatkowe wyposażenie o wartości 5000 złotych. – mówi Renata Glista, właścicielka RGR Developer.

Targi to idealna okazja by zapoznać się z inwestycjami na terenie Poznania, ale także tymi z powiatu poznańskiego. – Już kolejny raz podczas targów prezentowaliśmy osiedle Rodzinny Zakątek w Błażejewku i osiedle Słoneczne w Brodowie. Sukcesywna rozbudowa tych inwestycji to następstwo dobrego przyjęcia przez wielkopolskich klientów – wskazuje Maciej Bartczak z KM Building.

Oczywiście podczas targowego weekendu nie zabrakło także prezentacji nowych inwestycji czy zapowiedzi kontynuacji popularnych projektów. – Po sukcesie I etapu wyszliśmy z premierą II etapu naszej poznańskiej inwestycji o nazwie Nowe Ogrody. Z początkiem wiosny ruszymy z budową – mówi Marlena Zapalska ze spółki Proxin Ogrody. Na targach zadebiutował także deweloper Covador z inwestycją Słoneczniki w Dąbrowie. – Jesteśmy na targach jedyną firmą, która buduje mieszkania z własną elektrownią fotowoltaiczną. Tym samym nasi lokatorzy nie będą ponosić żadnych opłat za prąd czy gaz – deklaruje Jerzy Andrzejewski z firmy Covador.

Deweloperzy oraz inni uczestnicy targów prześcigali się sposobach na przyciągnięcie klientów do stoiska. Z oryginalnym pomysłem na zabudowę powierzchni targowej pokazał się deweloper Red Park – Nasze stoisko wyróżnia się niecodzienną formą, jest zaprezentowane jako sala kinowa. Jesteśmy pionierami, jeśli chodzi o tak oryginalne rozwiązania targowe w naszym mieście i za jego pomocą prezentujemy II etap inwestycji – mówi Roma Pikulska, Marketing Manager Red Parku.

W hali nr 3 MTP swoje stoiska miały także agencje nieruchomości. Oferty z rynku wtórnego zaprezentował m.in. Home Broker, Metrohouse czy Spechouse. Każdy odwiedzający targi otrzymał także bezpłatny „Album Targowy – Poznań i okolice, wiosna 2015” oraz mógł skorzystać z tematycznych prelekcji m.in. na temat programu MdM. Patronem honorowym targów byli m.in. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, miasto Poznań oraz Polski Związek Firm Deweloperskich.

Mateusz Domagała

Dodaj komentarz