Targi Hobby na MTP


Modelarstwo samochodowe

Modelarze samochodowi pokażą ponad 3000 różnorodnych modeli w różnych skalach. Ciekawie zapowiada się także ekspozycja modeli pojazdów ciężarowych, maszyn budowlanych czy innych urządzeń mechanicznych używanych na co dzień w różnych gałęziach przemysłu w skali 1:50. Tegoroczną nowością będzie makieta modułowa z poruszającymi się modelami samochodów w skali 1:87.

Modelarze pokażą również około 400 modeli samochodów rajdowych wykonanych w skali 1:43 oraz 1:18., w tym piękną replikę samochodu rajdowego brytyjskiego mistrza kierownicy Colina McRae, którym wygrywał Rally Manx w 1991 roku. Na miejscu będzie można porównać model z oryginałem – prawdziwym rajdowym Subaru Legacy GT.

Mistrzostwa modelarzy

Uczestnicy Targów HOBBY będą mieli okazję śledzić zmagania mistrzów modelarskiej kierownicy w Halowych Mistrzostwach Polski On Road. W rywalizacji na specjalnym krętym torze wybudowanym w pawilonie 3A udział wezmą czołowi zawodnicy z Polski, między innymi aktualni Mistrzowie Polski ON Road Sezonu Letniego i zeszłoroczni Mistrzowie Polski sezonu halowego.

Podczas Targów HOBBY w międzynarodowych zawodach aut zdalnie sterowanych D10 Drift Battle of Poland rywalizować będą najlepsi drifterzy. W tym roku do Poznaniu zjedzie się ponad 100 zawodników z całego świata. To największe wydarzenie RC Drift w Europie w 2023 roku.

Tory dla aut RC

Ponadto Wielkopolskie Stowarzyszenie Modelarzy wybuduje w pawilonie trzy tory do jazdy pojazdami zdalnie sterowanymi. Jeden z nich, dla klasycznych modeli w skali 1/10, będzie mógł pokonać każdy uczestnik targów. Modelarze z WSM użyczą swoich maszyn. Można także przyjść z własnym pojazdem i spróbować swoich sił na torze.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz