Targi Edukacyjne


Warsztaty, prelekcje oraz wiele innych atrakcji – to wszystko czeka podczas XXVIII Targów Edukacyjnych, które odbędą się 8-10 marca na MTP. To tutaj przez trzy dni młodzież, która stoi przed wyborem dalszej drogi kształcenia, będzie miała możliwość zapoznania się z ofertą dziesiątek szkół. Wstęp na wydarzenie jest biletowany, ale bezpłatny dla uczniów, nauczycieli i bibliotekarzy.

Targi Edukacyjne
Targi Edukacyjne są ważnym miejscem zarówno dla młodzieży, jak i rodziców, którzy wspierają swoje dzieci w podjęciu tak ważnej decyzji, jaką jest wybór dalszej ścieżki kształcenia. Podczas wydarzenia swoją ofertę zaprezentują placówki oświatowe nie tylko z Wielkopolski, ale całej Polski i zagranicy. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich można będzie zapoznać się z ofertą liceów, techników, szkół branżowych, a także szkół językowych i uczelni wyższych.

Dodatkowo zaprezentowana zostanie oferta kursów językowych, szkoleń, korepetycji, staży i praktyk. A na specjalnych stanowiskach czekać będą doradcy zawodowi, którzy chętnie pomogą w wyborze dalszej ścieżki edukacji. W programie targów znajdują się również szkolenia i warsztaty, których tematyka skierowana jest do nauczycieli, bibliotekarzy oraz pracowników oświaty.

Targi Edukacyjne w Poznaniu to nie tylko miejsce, w którym można zapoznać się z ofertą szkół i uczelni wyższych. W programie wydarzenia znajdują się liczne panele eksperckie, konkursy oraz występy artystyczne.

Na scenie będzie można zobaczyć pokazy taneczne, muzyczne, sportowe czy sztuk walki. Swoje umiejętności zaprezentują uczniowie szkół z Poznania i całej Wielkopolski. W programie znalazły się także koncerty w wykonaniu Barbary Szelągiewicz z zespołem oraz Joanny Dudkowskiej BAND. Nie zabraknie również gier i konkursów z nagrodami.

Na targi obowiązują bilety. Młodzież do 19 roku życia (włącznie), nauczyciele oraz bibliotekarze mogą pobrać darmowe wejściówki. Przy wejściu na teren MTP należy okazać dokument potwierdzający prawo do bezpłatnego wejścia oraz pobrany wcześniej bilet. Pozostałe grupy mogą zakupić bilety:ulgowe (10 zł), normalne (15 zł) oraz 3-dniowe (30 zł) na stronie tobilet.pl.

Targom Edukacyjnym towarzyszyć będą Poznańskie Targi Książki, które łączą autorów, miłośników literatury, ilustratorów oraz ekspertów branży w jednym miejscu. Więcej informacji na: edukacja.mtp.pl. MTP/ AJ

Dodaj komentarz