Szpital tymczasowy na MTP czeka na tomograf i pacjentów


Wielkopolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia podał, że w pierwszym etapie działania szpitala tymczasowego w Poznaniu Fundusz finansować będzie 66 łóżek w tym 10 łóżek intensywnej terapii. Wcześniej była mowa o utrzymywaniu w gotowości ok. 150 łóżek.

Rzeczniczka wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Marta Żbikowska-Cieśla powiedziała PAP w czwartek, że w miarę przyjmowania kolejnych pacjentów finansowanie będzie rosnąć i uruchamiane będą kolejne łóżka. Zastrzegła, że poznański szpital tymczasowy na starcie będzie otrzymywał ponad 2,5 mln zł miesięcznie za utrzymywanie w gotowości łóżek i ok. pół mln za gotowość punktu przyjęć.

W halach na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich wydzielono sale chorych, gabinety lekarskie i zabiegowe, magazyny leków, główny magazyn medyczny, zaplecze sanitarne dla pacjentów oraz pomieszczenia dla obsługi medycznej i socjalnej szpitala. Placówka będzie dysponowała pracownią tomografii komputerowej, pracowniami ultrasonografii i elektrokardiografii. Na terenach przyległych wyznaczono strefę dezynfekcji i ozonowania karetek pogotowia, parking dla kadry szpitala i lądowisko dla powietrznego transportu medycznego. Przy targach zamontowano też zbiornik, do którego cysterny będą transportować tlen medyczny.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz