Szpital tymczasowy na MTP czeka na tomograf i pacjentów


Pracę personelu medycznego w szpitalu tymczasowym będzie koordynował Uniwersytet Medyczny, szpitalem prowadzącym jest Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego w Poznaniu. Dyrektor tej placówki prof. Szczepan Cofta zadeklarował w ostatnich dniach gotowość kadry medycznej.

Rzecznik szpitala klinicznego Bartosz Sobański powiedział PAP w czwartek, że cały czas trwają szkolenia kadry, która zajmie się pacjentami w szpitalu tymczasowym.

„Jest skompletowana kadra lekarska, są pielęgniarki, wolontariusze. Jesteśmy gotowi na start, w związku z tym, że brakuje tomografu – trwamy w oczekiwaniu i doszkalamy kadrę. Jest pełna determinacja, chcemy zacząć pracę jak najszybciej” – zapewnił.

Łóżka w szpitalu tymczasowym mają być uruchamiane etapami. Uniwersytet Medyczny informował w ostatnich dniach, że zabezpieczył kadrę medyczną, która jest w stanie opiekować się 200 pacjentami. W kolejnych etapach, gdyby liczba pacjentów wzrosła, kadra medyczna może być poszerzona również dzięki rekrutacji prowadzonej przez stronę szpitaltargi.pl.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz