Sylwia Grzeszczak gwiazdą Dni Gminy Tarnowo Podgórne


Dni Gminy Tarnowo Podgórne! 7-9 czerwca spotkamy się w Parku 700-lecia w Tarnowie Podgórnym na wspólnym świętowaniu. W tym roku Dni Gminy to również festiwal. Wszystko za sprawą Festiwalu Smaków Food Trucków, który wzbogaci swoją ofertą strefę gastronomiczną. Nie zabraknie też strefy rozrywki.

Dni Gminy Tarnowo Podgórne

Smaki z całego świata w Tarnowie Podgórnym

7, 8 i 9 czerwca Festiwal Smaków Food Trucków zawita do Tarnowa Podgórnego, a mobilne restauracje z różnych regionów Polski zaprezentują smaki, które przeniosą uczestników w kulinarne podróże do Gruzji, Meksyku, Hiszpanii, Belgii i wielu innych zakątków świata. W menu pojawią się klasyczne dania kuchni gruzińskiej, takie jak chaczapuri, esencjonalne chinkali oraz placek lobiani i szaszłyki. Miłośnicy kuchni meksykańskiej będą mogli delektować się soczystymi tacos i aromatycznym burrito. Wielbiciele amerykańskiej kuchni znajdą na festiwalu tradycyjne streetfoodowe dania, takie jak soczyste burgery wołowe, wrapy i chrupiące frytki belgijskie. Nie zabraknie też czegoś na deser. Wśród słodkości królować będą hiszpańskie pączki churros, świeże owoce w czekoladzie i lody tajskie. Zapowiada się nie lada uczta, dzięki której będzie można udać się w kulinarną podróż i to bez opuszczania festiwalowego terenu.

W jakich godzinach?

piątek 15.00 – 23.00,

sobota 12.00 – 24.00,

niedziela 12.00 – 20.00.

Festiwal Smaków Food Trucków to nie tylko świetna okazja do skosztowania kuchni świata, ale i spędzenia miło czasu z rodziną i znajomymi. Osoby z zamiłowaniem do rywalizacji będą miały okazję wziąć udział w zawodach jedzenia na czas i zmierzyć się z festiwalowymi daniami. Gra terenowa to dodatkowa aktywność, w której do wygrania będą atrakcyjne gadżety oraz bony na dania z food trucków. Podczas trwania wydarzenia odbędą się także wybory na najsmaczniejszego food trucka. Głosy zbierane będą do specjalnej skrzyneczki, znajdującej się przy namiocie organizatora. Spośród wszystkich mobilnych restauracji wybrany i nagrodzony zostanie ten, który przypadnie do gustu największej liczbie uczestników. Na terenie festiwalu znajdzie się również strefa konsumpcyjna oraz strefa chill z leżaczkami, gdzie można będzie odpocząć i cieszyć się atmosferą wydarzenia.

Program sceny

W piątek i sobotę na scenie wystąpią lokalni artyści oraz zaproszone gwiazdy: Elektryczne Gitary, Sara James oraz Sylwia Grzeszczak – szczegóły na plakacie.

Na Dni Gminy zapraszają gmina Tarnowo Podgórne, Gminny Ośrodek Kultury SEZAM w Tarnowie Podgórnym oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji Tarnowo Podgórne. JZ

Fot. Materiały prasowe

Dodaj komentarz