Strzyżenie psów w Tarnowie Podgórnym


II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Strzyżeniu Psów odbędą się 13 i 14 lipca w  hali OSiR, w Tarnowie Podgórnym. Wstęp dla widzów jest bezpłatny. Organizatorem imprezy jest Polskie Stowarzyszenie Groomerów przy wsparciu gminy Tarnowo Podgórne i firmy Germapol.

Podczas IV Międzynarodowych Mistrzostw Polski w strzyżeniu psów swoje umiejętności zaprezentują najlepsi psi styliści z Niemiec, Belgii, Włoch, Francji, Czech, Słowacji, Rosji i Polski. Utalentowani groomerzy wezmą udział w dziewięciu kategoriach: pudle, spaniele, czyste rasy, trymowanie, model dog Junior, model dog, intermediate, beginers. Początkujący fryzjerzy i mistrzowie zawodu powalczą o atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów produkujących akcesoria oraz kosmetyki przeznaczone do profesjonalnej pielęgnacji psów. Prace zawodników oceni międzynarodowe jury z Hiszpanii, Czech oraz Włoch. Podczas otwartych seminariów firmy kosmetyczne zaprezentują swoje preparaty i kosmetyki umożliwiające osiągnięcie wspaniałego efektu końcowego. Uczestnicy skorzystają z  konsultacji ze specjalistami z zakresu kosmetyki i stylizacji.

Specjalną atrakcją konkursu będzie profesjonalny pokaz mody  z udziałem psich modeli zorganizowany przez firmę szyjącą ubranka, kombinezony i legowiska dla psów. Poza tym  organizator przewidział pokaz psychologa zwierząt jak radzić sobie z niesfornym psem.

Ideą konkursów fryzjerskich jest pokaz profesjonalnej pielęgnacji psów oraz wyłonienie mistrzów kunsztu fryzjerskiego, Groomera roku, Mistrza Polski oraz zwycięzcę Best in Show.

 Anna Lis

PROGRAM

13 lipca 2013 (sobota)

od 9:00 do 12:30 seminaria:

9:00 – seminarium poświęcone preparatom kosmetycznym firmy DERMAPHARM. Jak czytać etykiety produktów pielęgnacyjnych i na co zwracać uwagę?

10:00 – Bądź dla psa wilkiem – czyli jak uniknąć konfliktu, zaprzyjaźnić się i wypielęgnować psa. Wykład psychologa zwierząt Rafała Adamczaka.

1. Zachowanie psa – charakterystyczne cechy, postawy i sygnały

2. Interpretacja zachowań – właściwa reakcja i typy komunikacji człowiek – pies

3. Bądź liderem – podporządkuj i zrelaksuj psa

4. Sytuacje konfliktu – przyczyny, właściwa postawa i unikanie

5. Agresja – jak nie zostać pogryzionym przez psa bojaźliwego i nadpobudliwego

6. Jak wykorzystać naturalne zachowania i sprawić, by pielęgnacja była przyjemnością dla obu stron

RAFAŁ ADAMCZAK w latach 1992-97 studiował na Akademii Rolniczej w Poznaniu, uczestniczył w konferencjach na temat psychologii zwierząt w Grecji, na Łotwie i w Czechach, w roku 2012 pracował w Holandii z Cesarem Millanem nad produkcją kolejnego sezonu „Zaklinacza psów”.

11:30 – seminaria poświęcone profesjonalnej linii kosmetycznej BOTANIQA Dog Grooming Solution – pokaz zastosowania i efektu końcowego. Pierwsza ekskluzywna linia produktów Botaniqa oparta jest w 100% na naturalnych ekstraktach i masłach z owoców takich jak soczysty Granat, odżywcze Cupuaçu, nawilżające Shea czy też wspaniałe jagody Açaí. Wszystko po to aby wzmocnić, odżywić, nabłyszczyć i zawsze cieszyć się pięknem czystej i przede wszystkim zdrowej szaty naszych Pupili. Prezentacja zaspokoi ciekawość, które produkty wybrać, które polecić klientom, jak ich używać aby osiągnąć najlepsze rezultaty oraz dlaczego warto być częścią świata Botaniqi.

 

Po seminariach:

13:30 – wstępna ocena psów

14:00 – rozpoczęcie konkursu dla kategorii: Spaniele i Setery, Intermediate, Model dog oraz Model dog junior

16:30 – zakończenie konkursu

17:00 – nominacja

20:00 – uroczysta kolacja

Kategoria Intermediate przeznaczona jest dla osób, które na konkursach groomerskich nigdy nie zajęły pierwszego miejsca.

 

14 lipca 2013 (niedziela)

8:30 – wstępna ocena psów

9:00 rozpoczęcie konkursu dla kategorii: inne czyste rasy, początkujący

11:30 – zakończenie konkursu

12:00 – nominacje

13:30 – wstępna ocena psów

14:00 – rozpoczęcie konkursu dla kategorii: Trymowanie, Pudle, Commercial

16:30 – zakończenie

17:00 – nominacja

18:00 – FINAŁ: przyznanie nagród we wszystkich kategoriach oraz nagrody specjalnej „BEST POODLE IMAGE”

Sędziowie

Romana Kania – Czechy

Wybitna specjalistka technik nożyczkowych prezentowanych na rasach: pudel, bichon frise i bedlington terrier. Sędzina groomingu wszystkich kategorii. Zwyciężczyni wielu prestiżowych konkursów groomerskich w Europie i USA. Niezwykła osobowość groomerska.

 

Umberto Lehmann – Włochy

Począwszy od 2007 r. jego domem jest El Corte Italiano w Kartagenie. W 1980 r. posiadając już doświadczenie w hodowli, pokazach i szkoleniu psów, otworzył swój salon groomerski w Mediolanie. W 1985 r. w murach swojej Szkoły Groomingu, do której do tej pory uczęszczało blisko dwustu studentów, rozpoczął prowadzenie kursów z układania psów oraz innych, bardziej specjalistycznych zajęć. Pomiędzy ‘85 a 2001 r. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie, zdobył kilka złotych i srebrnych medali w kategoriach Pudel, Trymowanie, Inne czyste Rasy oraz Spaniele. Członek włoskiego zespołu, który zajął trzecie miejsce w Zespołowych Mistrzostwach Świata Integroom w Stanach Zjednoczonych w 1996 r. Członek zespołu europejskiego, zdobywcy drugiego miejsca w Zespołowych Mistrzostwach Świata w Kanadzie w 2001 r. W latach ‘89 – 2010, Umberto był sędzią w więcej niż osiemdziesięciu międzynarodowych konkursach groomerskich, a także dał pokazy groomerskie w ponad stu seminariach organizowanych na terenie Stanów Zjednoczonych, całej Europy, Rosji, Tajwanu oraz Polski. W 1987 r. otrzymał nagrodę Cardinal Crystal Grooming Achievement Award jako „Międzynarodowy Groomer Roku”. Sędzia Zespołowych Mistrzostw Świata w Groomingu w Anglii w 1999 r. i w Hiszpani w 2003 r. Przewodniczący jury we Francji w 2005 r. oraz w Niemczech w 2009. Sędzia w czterech Turniejach Czempionów firmy Oster, organizowanych w Nowym Jorku w 1997 r., we Francji w 1999 r., w Niemczech w 2005 r. oraz w Stanach Zjednoczonych w 2008 r. Ambasador firmy Oster na Europę. Prezes Europejskiego Stowarzyszenia Groomerów (EGA). Prezes Włoskiego Stowarzyszenia Groomerów (ATI). Organizator międzynarodowego konkursu groomerskiego „MilanGroom” oraz Europejskiego Turnieju Czempionów firmy Oster. Sędzia wszystkich kategorii z ramienia Europejskiego Stowarzyszenia Groomerów (EGA) oraz United Showmanagers Alliance (USA).

Denys Lorrain – Francja

Urodził się we Francji gdzie w 1989 r. rozpoczął swoją karierę groomerską. Zdobywca tytułu „Francuskiego Groomera Roku” w Paryżu w 2001 r. Europejski zwycięzca w kategorii Pudle w Amsterdamie w 1992 r. Członek francuskiego zespołu na Drużynowych Mistrzostwach Świata Groomingu w Nowym Jorku w 1996 r. Denys jest posiadaczem wielu złotych i srebrnych medali, które zdobył w konkursach organizowanych na terenie Europy i Stanów Zjednoczonych. W 1997 r., wywalczył tytuł „Najlepszego Międzynarodowego Groomera” w trakcie mistrzostw Intergroom, a także zwyciężył w Turnieju Czempionów firmy Oster. Specjalista w trymowaniu i strzyżeniu. Ukoronowaniem jego kariery w konkursach groomerskich był tytuł „Best in Show” w kategorii standard Pudel w Barcelonie w 2002 r. Od 2000 r., Denys jest ambasadorem firmy Oster. W tym samym roku przeprowadził się do Włoch, aby móc oddać się swojej największej pasji – otworzył własną hodowlę ras Lakeland terrier, foksterier szorstkowłosy, pudlel oraz angielski cocker spaniel. Jest wiceprezesem Europejskiego Stowarzyszenia Groomerów (EGA), sędzią międzynarodowym we wszystkich kategoriach i instruktorem sędziowskim. Denys dawał wiele pokazów groomerskich dla wielu ras psów na Tajwanie, w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Rosji, Ukrainie, Australii oraz w całej Europie. Od kilku ostatnich lat Denys jest dumnym kapitanem i trenerem austriackiego zespołu groomerów na Zespołowych Mistrzostwach Świata. Psy wywodzące się z jego hodowli „Slicey”, zdobyły przeszło siedemdziesiąt światowych oraz europejskich tytułów mistrzwskich na różnych wystawach. Dla Denysa Grooming jest sztuką. Jest przy tym doskonałym nauczycielem zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych groomerów. Włada wieloma językami, przez co można łatwo i miło z nim porozmawiać na temat psów.

Nagrody

– nagroda główna to 500 € i efektowny puchar,

– nagroda specjalna „BEST POODLE IMAGE” za najpiękniej wykonaną fryzurę pudla,

Zwycięzcę BEST IN SHOW poza nagrodą główną organizator uhonoruje tytułem Mistrz Polski 2013.

Polacy startujący w MGS 2013 zostaną poddani dodatkowej ocenie. Osoba, której umiejętności zostaną najwyżej ocenione przez sędziów otrzyma tytuł: GROOMER ROKU 2013 oraz bon zakupowy o wartości 600 zł od firmy Wszystko dla zwierząt.

– wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają upominki od firm: OSTER reprezentowanej przez GERMAPOL, BOTANIQA i OSTER,

– nominowani w kategorii Pudle otrzymają maszynki elektryczne od firmy OSTER,

– zwycięzcom wszystkich kategorii firma GRANDE FINALE ufundowała kompletne stroje groomerskie,

– nominowani w kategorii Commercial otrzymają zestawy kosmetyków od firmy BOTANIQA,

– nominowani w kategorii Inne czyste rasy otrzymają zestawy kosmetyków od firmy DERMAPHARM,

– nominowani w kategorii Model dog i Model dog junior otrzymają nożyczki od firmy POWER AND WORKING SCISSORS,

– nominowani w kategorii Spaniele i Setery, klasa championów – zestawy upominkowe firmy CHADOG od WSZYSTKO DLA ZWIERZĄT,

– nominowani w kategorii Trymowanie, klasa championów – zestawy upominkowe firmy CHADOG od WSZYSTKO DLA ZWIERZĄT,

– nominowani w kategorii Spaniele i Setery, klasa otwarta – maszynki od firmy AESCULAP,

– nominowani w kategorii Trymowanie, klasa otwarta – zestawy trymerów od firmy AESCULAP.

Dla nominowanych w poszczególnych kategoriach organizator przewidział nagrody oraz puchary pamiątkowe.

Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy potwierdzające udział w konkursie a osoby nominowane dodatkowo dyplomy jako dokumenty potwierdzające lokaty i tytuły zdobyte na MGS 2013.

 

 

Cennik

Ceny w PLN dla uczestniczących w konkursie:

Seminaria 150 * **
Pierwsza kategoria 240 **
Kolejna kategoria 220**
Uroczysta kolacja z występem artystycznym 100

* Uczestnicy konkursu gratis;
** Członkom Polskiego Stowarzyszenia Groomerów z opłaconymi składkami i stałym uczestnikom seminariów i warsztatów przysługuje zniżka w kwocie 50 zł (nie dotyczy kolacji; zniżka nalicza się automatycznie).

 

 

Trackbacks for this post

Dodaj komentarz