Starym tramwajem, ciuchcią, „ogórkiem”…


W Poznaniu sezon turystyczny nie może się obyć bez przejazdu zabytkowymi tramwajami i autobusowymi oraz ciuchcią, zwaną „Maltanką”.

Właśnie w najbliższą sobotę w trasy po mieście wyjadą stare tramwaje i autobusy (w tym pojazd zwany „ogórkiem”); natomiast do nowego ZOO pojedzie kolejka wąskotorowa, ciesząca się dużą popularnością nie tylko wśród dzieci lecz także dorosłych. Z ciuchci tej można podziwiać nie tylko zagospodarowane turystycznie jezioro Maltańskie i tereny wokół tego akwenu, ale w miarę szybko (mimo, że jest to kolejka wąskotorowa) dojechać do pięknych terenów Ogrodu Zoologicznego.

W tym roku będzie też kilka nowości dla pasażerów linii turystycznych. Wprowadzony zostanie bilet jednodniowy, dzięki któremu będzie można np. wysiąść z tramwaju czy autobusu, zwiedzić ciekawe miejsca, a potem ponownie skorzystać z jazdy zabytkowym taborem.

Nowością jest też i to, że turystycznym autobusem miejskim będzie można dojechać aż pod most Jordana, skąd blisko jest do nowej atrakcji miasta, tzw. „Bramy Poznania” – obiektu, w którym przy pomocy technik multimedialnych będzie można poznać historię miasta.

Linie turystyczne – tramwajowe i autobusowe oraz kolejka Maltanka kursować będą do 28 września. Przystanek początkowy tradycyjne dla zabytkowych tramwajów i autobusów w ruchu znajduje się w sąsiedztwie byłej zajezdni przy ul. Gajowej. Współorganizatorami przejazdów są poznańskie MPK, ZTM oraz Galeria Malta.

Szczegóły dotyczące rozkładów jazdy: strony internetowe ZTM i MPK oraz w załączonych folderach.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Świątek

Foldery: ZTM Poznań

Dodaj komentarz