Startuje Targ Śródecki


Lokalni i regionalni wytwórcy żywności oraz rzemieślnicy wystawią się ze swoimi produktami na placu przed słynnym śródeckim muralem. Wszystko to w ramach Targu Śródeckiego, który odbywać się będzie w trzy wakacyjne soboty: 9 lipca, 30 lipca i 20 sierpnia.


Wydarzenie będzie okazją do odkrycia regionalnej żywności, produktów i potraw, które – ze względu na wysoką jakość i bogatą historię – zasługują na poznanie i upowszechnienie. Najbliższy targ odbędzie się w sobotę, 9 lipca w sąsiedztwie znanego muralu przy ul. Filipińskiej (godz. 11:00-18:00).

– Targ Śródecki to wydarzenie, na którym połączymy tradycję wymiany handlowej z dzisiejszą potrzebą spotkania, wymiany idei i rozmowy. Stworzymy przestrzeń do czerpania radości z jedzenia i skupienia się na tej chwili. Zadbamy o pielęgnowanie tradycji rękodzieła, poznamy m.in. historię targowisk, kulturę handlowania, dowiemy się np. jakimi monetami kiedyś się posługiwano – mówią organizatorzy. – Przypomnimy najbardziej popularne określenia w gwarze poznańskiej, a ludowość i tradycję przybliżymy również od strony muzycznej dzięki występom lokalnych solistów, muzyków i zespołów – dodają.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz