Startuje kolejny etap POZnań – i zamieszkaj


Miasto Poznań i Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ruszają z drugim etapem programu mieszkaniowego – „POZnań – i zamieszkaj”. Zainteresowani będą mogli ubiegać się o najem jednego z 353 komfortowych lokali, które powstaną na Strzeszynie. Nabór wniosków rozpocznie się już 1 czerwca i potrwa miesiąc.

POZnań - i zamieszkaj

Oferta skierowana jest przede wszystkim do poznańskich rodzin i osób, które myślą o poprawie warunków lokalowych. Udział w programie mogą wziąć również osoby, które nie mieszkają w Poznaniu, lecz planują swoją przyszłość związać ze stolicą Wielkopolski.

„POZnań – i zamieszkaj” stanowi alternatywną, tańszą i stabilniejszą formę najmu w stosunku do ofert rynku komercyjnego. W ramach programu najemca może dodatkowo skorzystać z dopłaty do czynszu, co może znacznie obniżyć koszty utrzymania lokalu.

Drugi etap programu „POZnań i zamieszkaj” jest realizowany w rejonie ulic Zawackiej i Cegłowskiej. Powstaje tam 9 budynków z 353 lokalami wykończonymi w standardzie „pod klucz”. Prace już się rozpoczęły, a ich zakończenie planowane jest na IV kwartał 2025 r. Do dyspozycji przyszłych najemców będą mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe. Metraż będzie wahał się od 30 do 67 metrów kwadratowych. 35 lokali będzie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz