Startuje budowa 353 nowych mieszkań dla poznaniaków


Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpoczyna drugi etap programu „POZnań – i zamieszkaj”. Umowa z generalnym wykonawcą została już podpisana i w 2025 r. poznańskie rodziny będą mogły cieszyć się z nowych mieszkań na Strzeszynie.

PTBS
Pierwsza edycja programu „POZnań – i zamieszkaj” cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. 199 lokali mieszkalnych zostanie oddanych do użytku w IV kwartale 2024 roku. Spółka, widząc duże zainteresowanie programem, podpisała właśnie umowę z firmą Budimex na kolejny etap, w którym zostanie wybudowanych aż 9 budynków mieszkalnych.

Inwestycja, tak jak pierwszy etap, będzie realizowana w rejonie ulic E. Zawackiej i M.Cegłowskiej. Powstaną tam aż 353 lokale mieszkalne wykończone „pod klucz”.

35 mieszkań będzie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. W każdym budynku będą znajdować się windy oraz podziemne hale garażowe. Na parterze znajdzie się przestrzeń pod lokale usługowe. PTBS zadba również o przestrzeń w sąsiedztwie bloków. W planach uwzględniono plac zabaw czy zewnętrzne parkingi dla rowerów.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz