Startują kolejne lokalizacje Betlejem Poznańskiego


Już 3 grudnia tradycyjne jarmarki świąteczne rozpoczną się na placu Kolegiackim i rynku Łazarskim. W weekend otwarcia dla mieszkańców i turystów przygotowano szereg atrakcji – pokaz rzeźbienia w lodzie, występy artystów, targ sztuki czy nietypowe wykonanie kolędy „Cicha noc”. W niedzielę przed urzędem miasta Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania oficjalnie rozświetli miejską choinkę.

Betlejem Poznańskie

Tegoroczna edycja Betlejem Poznańskiego jest największą w historii tej imprezy. Kiermasz działa już na pl. Wolności oraz terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. 3 grudnia otwarte zostaną jarmarki na pl. Kolegiackim i rynku Łazarskim.

Magia świąt na placu Kolegiackim

W sobotę o godz. 17:00 uczestników – szczególnie najmłodszych – w świąteczny nastrój wprowadzi spektakl Teatru Fuzja „Takich Świąt jeszcze nie było”. Z kolei w niedzielę o godz. 12:00, będzie można wziąć udział w nietypowym wykonaniu „Cichej nocy” – klasyczna kolęda „zabrzmi” w polskim języku migowym. Tego samego dnia o godz. 17:00 prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak oficjalnie rozświetli miejską choinkę. Nie zabraknie także stoisk m.in. z grzanym winem i świątecznymi smakołykami.

Jarmark świąteczny na pl. Kolegiackim potrwa do 18 grudnia. Będzie czynny od poniedziałku do niedzieli w godz. 11:00-20:00.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz