Środki do dezynfekcji rąk zapewniają skuteczną ochronę przed bakteriami oraz wirusami


Większość specjalistów jest całkowicie zgodna: zagrożenie związane z pandemią oraz kolejnymi mutacjami wirusa SARS-CoV-2 długo będzie jeszcze spędzać nam sen z powiek. Wymusza to na nas wszystkich zachowanie odpowiedzialności i stosowanie się do określonych zasad. Jedną z nich jest dezynfekcja rąk. Jest to szczególnie istotne, gdy zmieniamy pomieszczenia i jesteśmy zmuszeni do wielu bezpośrednich kontaktów z Klientami. Jest to ważne, abyśmy mogli funkcjonować w społeczeństwie. Dlatego jednym z powszechnych przeciwdziałań w rozprzestrzenianiu wirusa jest zagwarantowanie w miejscu pracy punktów wyposażonych w środki do dezynfekcji rąk. Gdzie zdobyć odpowiednie żele oraz płyny renomowanych producentów? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Jak zachować bezpieczeństwo w firmie? Oto kilka istotnych informacji

W celu ograniczenia prawdopodobieństwa narażenia pracowników na SARS-CoV-2 konieczne jest wdrożenie i ścisłe przestrzeganie zasad higieny w miejscu pracy. Wytyczne do odpowiedniego funkcjonowania wymuszają na pracodawcach między innymi zapewnienie codziennej dezynfekcji miejsc przebywania. Ważne są również miejsca, w którym pracownicy mogą myć ręce mydłem i wodą, a następnie dezynfekować odpowiednimi środkami. Jest o wiele więcej istotnych wytycznych. Trzeba mieć na uwadze wiele z nich, aby pracować bezpiecznie. Przy zakupie środków, które mają dezynfekować dłonie, warto zwrócić uwagę na to, czy producent posiada pozwolenie na obrót środkami dezynfekującymi. Więc jeśli na oferowanym środku nie ma informacji o właściwościach dezynfekujących, biobójczych lub wirusobójczych, a ponadto nie ma numeru pozwolenia na obrót – nie kupuj go.

Dlaczego warto stosować preparaty do odkażania rąk?

Aby całkowicie zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się choroby wśród pracowników, należy umiejętnie zorganizować pracę. Lockdown, który wszyscy już przeżyliśmy, pokazał nam, jak cenne jest normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Nie wszystkie firmy mogą pozwolić sobie na home office. Dlatego właśnoe warto unikać zagrożeń. Zachowanie odpowiedniej higieny w miejscu pracy jest tym samym bardzo ważne. Nieocenione w tym aspekcie są oczywiście płyny i żele dezynfekujące do rąk. Zalecane jest, aby były na bazie alkoholu. Minimalne jego stężenie powinno wynosić 65%. Powoduje to, że jest skuteczny w walce z zarazkami. Na rynku czasem zauważyć można produkty, które jako substancję aktywną wykorzystują metanol. Należy pamiętać, że jest to alkohol wysoce szkodliwy i drażniący dla skóry. Po długotrwałym wykorzystywaniu powoduje problemy dermatologiczne. Warto więc szukać takich produktów, które zawierają bezpieczny dla nas alkohol etylowy lub izpropylowy. Świetne preparaty znajdziesz w firmie Alfa i Omega, pod linkiem https://aio.com.pl/artykuly-bhp/srodki-do-dezynfekcji/rak/. Koniecznie sprawdź ich asortyment, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim pracownikom!

Dodaj komentarz