Sprawdź, gdzie napotkasz utrudnienia


Sporo poznaniaków wyjechało na urlop. Znacznie łatwiej jeździ się po mieście i znajduje miejsce parkingowe. Urlopów nie mają jednak drogowcy, którzy przeprowadzają remonty pełną parą. Warto sprawdzić, gdzie czekają na Ciebie utrudnienia, żeby nie stać w korkach i nie objeżdżać połowy miasta.

 

 

Autobusem na Głogowskiej

autobus t5

Zamknięto bowiem do 2 września ulicę Głogowską. Rozpoczęły się tam prace w związku z przedłużeniem Pestki do Dworca Zachodniego. Pasażerowie mogą korzystać z komunikacji zastępczej autobusowej T5.

 

Przebudowa Babimojskiej

Trwa I etap przebudowy ulicy Babimojskiej. Na odcinku ok. 70 metrów są utrudnienia w ruchu. Prace potrwają do końca września.

Czytaj więcej

 

Objazdy na Grunwaldzkiej

Trwają prace związane z przebudową ulicy Grunwaldzkiej, zmieniona została organizacja ruchu na odcinku od skrzyżowania z ulicami Cmentarną / Wieruszowską do skrzyżowania z ulicą Malwową. Ruch pojazdów na tym odcinku odbywa się w obu kierunkach jezdnią północną (po stronie cmentarza).

W związku z powyższym zmieniona została trasa autobusów linii „za tramwaj” T2. Autobusy kończyć będą swój bieg na pętli tramwajowo-autobusowej Junikowo bez wjazdu w ulicę Żmigrodzką.

Linia T2
OS.KOPERNIKA – Promienista – Jugosłowiańska – Grunwaldzka – JUNIKOWO
Przystanki:
– przystanek końcowy zlokalizowany jest przed wjazdem na pętlę – a przystanek początkowy po wyjeździe z pętli – na ulicy Grunwaldzkiej za skrzyżowaniem z ulicą Żmigrodzką.
– oba przystanki „Wieruszowska n/ż” zlokalizowane zostały za skrzyżowaniem z ulicami Cmentarną / Wieruszowską (obecnie są przed)
– wyłączone z użytkowania zostały 3 przystanki zlokalizowane na ulicy Żmigrodzkiej
Uwaga kierowcy ruch pojazdów na ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od skrzyżowania z ulicami Cmentarną / Wieruszowską do skrzyżowania z ulicą Malwową odbywa się w obu kierunkach jezdnią północną (po stronie cmentarza). Zamknięty został wyjazd z ulicy Ząbkowickiej na ulicę Grunwaldzką.

 
Położą nową nawierzchnię na skrzyżowaniu Promienista Ściegiennego

Do poniedziałku, 6 sierpnia, trwa remont nawierzchni jezdni na skrzyżowaniu ulic Promienistej i Ściegiennego. Zniszczona zostanie sfrezowana, a następnie ułożona nowa warstwy asfaltobetonu. Prace będą prowadzone przy zachowaniu ruchu drogowego. Kierowcy muszą się jednak liczyć z utrudnieniami, które będą polegać na zwężeniach jezdni czy czasowym wstrzymaniu ruchu w okresie dostarczanie materiałów budowlanych.
Układanie nowej nawierzchni zostało zaplanowane na noc z piątku na sobotę, tj. z 3 na 4 sierpnia. Z uwagi na jakość prac układanie warstwy ścieralnej będzie prowadzone na całym obszarze skrzyżowania. W tym czasie skrzyżowanie zostanie wyłączone z ruchu kołowego.

 

Zakładanie świateł na Rycerskiej i Ostroroga

grunwaldzka3

Trwają prace na ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od ulicy Ostroroga do Rycerskiej. Są tam poważne utrudnienia zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do 30 września.

 

Przesunięty przystanek

Od piątku, 3 sierpnia  zostaje tymczasowo zmieniona lokalizacja przystanku „Os. Dębina” (kierunek Centrum). Jest on cofnięty o około 200 m (znajdować się będzie na wysokości ul. Samotnej).

 

Juliusz Podolski

Fot. Juliusz Podolski

 

Dodaj komentarz