SPP Wilda – zmiany na ulicy Sikorskiego


Ponad 1000 sztuk zieleni niskiej i 5 nowych drzew pojawi się wkrótce na ul. Sikorskiego. Parkowanie zostanie przeniesione na jezdnię, a na odcinku od ul. Prądzyńskiego do Umińskiego ulica będzie jednokierunkowa. Zmiany mają związek z wdrażaniem na terenie Wildy Strefy Płatnego Parkowania.

Wprowadzanie zmian w organizacji ruchu pozwala na zagospodarowanie części przestrzeni zielenią. Tego rodzaju działania, powiązane z poszerzeniem Strefy Płatnego Parkowania, można było dotąd obserwować na ulicach Łazarza. Mowa o ul. Małeckiego, Białej, Niecałej, Niegolewskich, czy też Jarochowskiego. Teraz przyszła kolej na Wildę, gdzie jeszcze w marcu rozpoczną się prace zieleniarskie na ul. Sikorskiego, pomiędzy ul. 28 Czerwca i Umińskiego.

Łącznie na wspomnianym wyżej odcinku posadzone zostaną 1142 sztuki krzewów ozdobnych, w tym róże, irgi, trzmieliny, a także byliny ozdobne. Wykonane zostaną nasadzenia uzupełniające 5 drzew a także montaż małej architektury – na ulicy pojawią się cztery nowe ławki. Całkowity koszt zadania wyniesie 202 tysiące złotych.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz