SPP Wilda. Prace na ul. Langiewicza i Filareckiej


Na odcinku od ul. Dąbrówki do Zmartwychwstańców wprowadzony będzie kontraruch rowerowy. Skrzyżowania ul. Langiewicza z ul. Filarecką, Dąbrówki i Zmartwychwstańców staną się równorzędne, a cała ul. Langiewicza włączona zostanie do strefy ograniczonej prędkości „Tempo 30”.

Ulica Filarecka stanie się jednokierunkowa od ul. Langiewicza w stronę ul. Pamiątkowej. Pozostały odcinek do ul. Traugutta pozostanie dwukierunkowy. Parkowanie będzie odbywać się po wschodniej stronie ul. Filareckiej na miejscach równoległych, wyłącznie pomiędzy ul. Langiewicza i Pamiątkową. Podobnie jak na pozostałych jednokierunkowych ulicach wildeckiej SPP, wprowadzony zostanie tutaj kontraruch rowerowy, a oznakowanie odcinka dwukierunkowego będzie uzupełnione o tzw. „sierżanty rowerowe”, informujące o kierunkach ruchu rowerów. Wszystkie skrzyżowania w ciągu ul. Filareckiej staną się równorzędne. Tutaj również obowiązywać będzie strefa ograniczonej prędkości „Tempo 30”.

Prace na ul. Langiewicza i Filareckiej rozpoczną się 9 kwietnia i powinny potrwać jeden dzień. Będzie to jednak uzależnione od sprzyjających warunków atmosferycznych.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz