Spontaniczne strun szarpanie. W niedzielę na Starym Rynku


Jeśli masz gitarę lub jakikolwiek inny instrument strunowy, 31 sierpnia możesz przyjść na Stary Rynek i wziąć udział w Happeningu Gitarowym – jednym z najbardziej spektakularnych wydarzeń festiwalu Akademia Gitary.

To jedyny taki moment na festiwalu, kiedy za gitarę chwycić może każdy – nie tylko wybitny muzyk i wirtuoz o udokumentowanym dorobku. W najbliższą niedzielę na Starym Rynku gitarowy tłum wykona wspólnie utwór „The Passenger” Iggy’ego Popa. Spontaniczne gitarowe granie poprowadzi brytyjski zespół Z-Star, na czele którego stoi wokalistka i gitarzystka, okazjonalnie grywająca także na perkusji – Zee Gachette.
Zostało jeszcze kilka dni na przygotowania. Na stronie festiwalu: www.akademiagitary.pl, w zakładce „Przygotowania”, można znaleźć film instruktażowy oraz chwyty w pliku do pobrania. Jeśli to nie wystarczy – dzień przed finałem, w sobotę o g. 15 w KontenerART nad Wartą, odbędzie się kolejna lekcja z cyklu otwartych warsztatów gitarowych.
W tym roku organizatorzy chcą ułatwić dotarcie na Happening mieszkańcom spoza Poznania – w niedzielę na Stary Rynek będzie można dojechać za darmo, pociągami Kolei Wielkopolskich. Aby otrzymać darmowy bilet, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie, a 31 sierpnia podróżować do Poznania z gitarą.
By wziąć udział w Happeningu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie festiwalu lub zapisać się osobiście – od rana w dniu wydarzenia. Spośród wszystkich osób, które zgłoszą się na niedzielne granie rozlosowana zostanie nagroda – a jakże! – gitara.
Sylwia Klimek
Happening Gitarowy w ramach festiwalu Akademia Gitary, Stary Rynek w Poznaniu, 31.08:
g. 9.30 – 10.45 – rejestracja uczestników
g. 10.45 – próba generalna
g. 11 – rozpoczęcie Happeningu Gitarowego
g. 12.15 – koncert Bielefelder Gitarrenensemble oraz uczniów Szkoły Muzycznej T.Burton.

źródło www.poznan.pl

Dodaj komentarz