Smocze łodzie na Malcie


W niedzielę 17 czerwca 2012 roku na torze regatowym Malta w Poznaniu odbędą się Mistrzostwa Smoczych Łodzi dla fanów Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2012™. Uczestnicy mogą startować w łódkach 10 osobowych, w których dodatkowo oprócz wiosłujących jest sternik oraz bębniarz nadający rytm wiosłowania poprzez uderzenia w bęben znajdujący się na dziobie łodzi.

Regaty na dystansie 200m w seriach po 4 osady na czas. Zgłoszenia: turystyka@um.poznan.pl lub faks: +48 61 8784971 do 13 czerwca 2012. Organizatorzy zapewniają łodzie i sternika.

Zawody Smoczych Łodzi swoje korzenie mają w Chinach. Łodzie z przodu posiadają  głowę smoka, a z tyłu jego ogon. Za głową siedzi bębniarz nadający rytm, a na ogonie sternik. Pełnią oni funkcje równie ważne, jak wiosłujący zawodnicy. Np. bębniarz nadaje rytm, który zgrać się musi z tempem pracy zawodników.

Impreza jest jedną z atrakcji towarzyszących Mistrzostwom Europy. Regaty odbędą się na dystansie 200 m w seriach po cztery osady na czas. W zależności od liczby startujących zostaną rozegrane półfinały i finały bądź tylko finał. Do dnia dzisiejszego napłynęło 14 zgłoszeń, w tym m.in. ekipy z Irlandii, Ukrainy, Skandynawii i Polski.

Juliusz Podolski, exPress Dziennikarska Agencja Usługowa

logoexpress

Fot. poznanskiedragony.pl

Trackbacks for this post

Dodaj komentarz