W sobotę, 27 września, o godz. 11:00 na Scenie głównej w pawilonie 3A na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się uroczyste otwarcie targów Smaki Regionów i wręczenie Złotych Medali. W inauguracji wydarzenia wezmą udział: Stefan Krajewski – minister rolnictwa i rozwoju wsi, Marek Woźniak – marszałek województwa wielkopolskiego, Filip Bittner – wiceprezes zarządu Grupy MTP oraz Anna Synowiec – członkini zarządu województw RP.

Smaki Regionów to wydarzenie, które od lat przyciąga smakoszy, producentów oraz wszystkich, którzy chcą odkrywać autentyczne produkty przygotowane w zgodzie z naturą i lokalnym dziedzictwem. Na odwiedzających pawilon 3A czekają wystawcy ze wszystkich regionów kraju, degustacje, a także scena kulinarna z pokazami gotowania. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych, bo podczas warsztatów wcielą się w rolę małych piekarzy!
Najsmaczniejsze targi w Polsce
Podczas trzech dni targów można spróbować i zakupić wyjątkowe produkty regionalne: aromatyczne wędliny, sery, miody, pieczywo, przetwory, a także mniej znane specjały, takie jak kakory, dzyndzałki czy fuczki. Wszystko powstaje z naturalnych składników, bez sztucznych dodatków, według receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie. To doskonała okazja, by odkryć smaki polskich województw i spotkać producentów, którzy stoją za ich powstawaniem.
