Słowackiego 7 wśród najlepszych dzieł architektonicznych w Wielkopolsce


Deweloperzy mogą i potrafią kreować krajobraz miast. Najlepsi współpracują ze znanymi, cenionymi pracowniami projektowymi. Przykładem owocnej, inspirującej kooperacji z pewnością jest budynek wielorodzinny Słowackiego 7 w Poznaniu, który niedawno otrzymał prestiżową Nagrodę Architektoniczną Województwa Wielkopolskiego w kategorii „Budynek mieszkalny wielorodzinny”.

Słowackiego 7

Słowackiego 7 to inwestycja mieszkaniowa dewelopera Proxin. W ścisłym centrum Poznania powstał, składający się z 3 segmentów, budynek wielorodzinny, a w nim 71 mieszkań o powierzchni od 25 do 92 mkw. oraz 10 lokali usługowych na parterze. Budynek składa się z 3 segmentów i jest mariażem stylu klasycznego ze współczesnym. – Architektura inwestycji Słowackiego 7 łączy w sobie dwa światy. Z jednej strony jest to stare przedmieście i klimat najstarszych dzielnic XIX-wiecznego Poznania, a z drugiej strony – nowoczesność. To wszystko uwidacznia się w zaprojektowanej bryle naszego budynku oraz elewacji. Doceniają to klienci, którzy zdecydowali się zakupić mieszkania oraz lokale usługowe w ramach inwestycji Słowackiego 7 – mówi Piotr Łopatka, członek zarządu w grupie Proxin.

W zakresie projektu deweloper Proxin współpracował z uznanym, poznańskim biurem architektonicznym Insomia. W efekcie, projekt ten otrzymał prestiżową Nagrodę Architektoniczną Województwa Wielkopolskiego w kategorii „Budynek mieszkalny wielorodzinny”. Organizatorami konkursu byli: Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań i Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, a Patronat Honorowy sprawowali: Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. Jak informuje kapituła na swojej stronie internetowej, „nagroda została przyznana za ciekawą bryłę oraz starannie przemyślaną zabudowę oraz […] wpisanie się w istniejącą tkankę historycznej zabudowy mieszkaniowej”. – Współpraca z biurem architektonicznym Insomia w ramach naszej inwestycji Słowackiego 7 była inspirującym doświadczeniem i pozwoliła sprostać oczekiwaniom klientów, ale też spojrzeć na realizację budynku wielorodzinnego z poszanowaniem najbliższego otoczenia. Przyznana nagroda to uwieńczenie procesu inwestycyjnego, a jednocześnie powód do dumy. Jako firma deweloperska pragniemy współtworzyć tkankę miejską odpowiedzialnie oraz estetycznie – podsumowuje Piotr Łopatka, reprezentujący Proxin.

 

Dodaj komentarz