Słoneczny turniej Kortowo Prince Open’2012


Na Kortowie odbył się, pod patronatem „Naszego Głosu Poznańskiego”  ogólnopolski Amatorski Turniej Tenisowy 2 rangi ATP (Amatorski Tenis Polski przy PZT). Zawodnicy z całego kraju  -€“ a było ich aż 70 – przyjechali do Poznania, aby spotkać się na korcie, powalczyć o atrakcyjne nagrody ufundowane przez Prince, a co najważniejsze miło spędzić wakacyjny czas.

KortowoPrince

Pogoda dopisała, tak więc na klubowym tarasie można było skorzystać z bogatej oferty restauracji Kortowo i przygotowanych przez szefa kuchni zestawów, poopalać się na leżakach. Lubiący bardziej aktywnie spędzać czas pomiędzy meczami grali w ping  – ponga. Dla dzieci, które przyjechały wraz z rodzicami na turniej przygotowano atrakcje na placu zabaw:  tyrolka, cymbergaje, karuzela itd.

Mimo tak wakacyjnego klimatu, na korcie wszyscy zawodnicy byli zwarci i gotowi, mecze były bardzo zacięte i nie zawsze wygrywali faworyci. Tak było w przypadku meczu w kategorii 45+, gdzie utytułowany Grzegorz Przybylski przegrał z Januszem Wojsykiem 5/7 4/6, chwilę  potem na korcie obok Tomasz Szefke, były zawodnik AZS Poznań, przegrał po bardzo zaciętym pojedynku trwającym 3 godziny z Przemysławm Ślusiewiczem z Łodzi 6/7 6/3 5/7. W kategorii open pań turniej wygrała Małgorzata Bilska, w deblu najlepsze były Izabela Gilewicz i Iwona Wojsyk. Miksty wygrała para z Warszawy Michał Podleśny i Justyna Richter, którzy jako byli zawodnicy wcale nie mieli łatwego zadania w walce o zwycięstwo z państwem Wojsyk.

Wszystkie wyniki można było obserwować on-line na stronie www.teniqo.com , na której również odbywały się zapisy i losowanie poszczególnych kategorii. Dzięki systemowi obsługi klubów, turniejów 10 kategorii zostało rozlosowanych w ciągu kilku minut.

Sobotnie zmagania kończone były na kortach już przy sztucznym oświetleniu, a w Restaurant&Club Kortowo trwały przygotowania do Players Party Martini Royal Night! Zawsze mówi się, że tego rodzaju imprezy są skazane na niepowodzenie ze względu na zmeczenie trudami gier… jednak nie tym razem. Uczestnicy turnieju przy muzyce DJ bawili się doskonale popijając przygotowane drinki Martini Royal oraz posilając się przygotowanym poczęstunkiem.

W niedziele mecze rozpoczęły się od 11 na finalistów czekały puchary i nagrody rzeczowe PRINCE, każdy z uczestników dostał również pamiątkowy t-shirt ze specjalnie przygotowaną grafiką.

Wszyscy gracze potwierdzili swój udział w przyszłym roku na kolejnym turnieju Kortowo Prince Open, na który organizator serdecznie zaprasza już teraz.

Wyniki finałów Kortowo Prince Open 2012:

Mężczyźni:
Gra pojedyncza
Kategoria Open: Marcin Szemiot -€“ Remigiusz Stamirowski 3/6, 6/2, 6/2

 

Kategoria Open PRO

Wojciech Górny -“Tomasz Zarzycki 6/2, 6/2

Kategoria  35 +

Mariusz Mijalski -€“Przemysław Ślusiewicz 6/2 ,6/2

Kategoria 45+

Janusz Wojsyk -“Dariusz Kamiński 6/4, 6/2

Kategoria 55+

Marek Taratajcio -“Tadeusz Gronowski 6/2, 6/4

Gra podwójna

Kategoria Open

Mariusz Mijalski, Piotr Pawlicki – Łukasz Judek, Paweł Dymnicki 7/5, 6/3

Kategoria 45 + finał

Marek Fras, Janusz Wojsyk –  Stefan Grzegorek, Andrzej Komitzer 6/2, 6/2

Kobiety, finały:

Gra pojedyncza

Kategoria Open

Małgorzata Bilska – Monika Podsiadło 6/2, 6/2

Gra podwójna

Kategoria Open

Izabela Gilewicz, Iwona Wojsyk -€“ Małgorzata Grzybek, Katarzyna Wachowiak 6/4,  6/3

Gra mieszana

Kategoria Open

Justyna Richter, Michał Podleśny  – Iwona Wojsyk, Janusz Wojsyk 6/4, 7/5.

 

Dodaj komentarz