Śląsk – Lech, sobota: g.18


Po przerwie na mecze reprezentacyjne na boiska wracają zespoły T-Mobile Ekstraklasy. W 7. kolejce piłkarze Lecha Poznań zagrają we Wrocławiu ze Śląskiem.

Lech -Ślask 080

To będzie starcie zespołów, które latem próbowały szturmować Ligę Europy. Żadnemu z nich ta sztuka się nie udała, ale gra na dwóch frontach przełożyła się na postawę obu drużyn w lidze. Lech w 6 meczach zdołał uzbierać 9 punktów. Taki dorobek podopiecznym trenera Mariusza Rumaka pozwala plasować się na piątym miejscu w tabeli. Śląsk na swoim koncie ma 2 punkty mniej i zajmuje dziewiątą lokatę.

Obie drużyny na razie nie zachwycają, ale mimo to rzadko przegrywają. Lechowi wpadka przytrafiła się jedynie w Krakowie z Wisłą, a Śląsk jak na razie przegrał tylko z Jagiellonią Białystok na własnym boisku. Specjalnością obu ekip są remisy. Kolejorz zremisował połowę swoich spotkań, a zespół z Wrocławia aż 4-krotnie dzielił się punktami z rywalem. Śląsk w lidze potrafił wygrać tylko raz, u siebie z Widzewem Łódź. Lechowi ta sztuka udała się 2 razy, za każdym razem przed własną publicznością. Poznaniacy pokonali Koronę Kielce oraz Zawiszę Bydgoszcz.

Największym problemem Lecha przed wyjazdem do Wrocławia są kontuzje. W sobotnim spotkaniu Mariusz Rumak nie będzie mógł skorzystać z aż 7 zawodników. Na tej liście są Jasmin Burić, Marcin Kamiński, Kebba Ceesay, Szymon Pawłowski, Rafał Murawski, Dawid Kownacki oraz Mateusz Możdżeń. Poza tym z urazami zmagają się również Hubert Wołąkiewicz oraz Łukasz Teodorczyk i ich występ stoi pod znakiem zapytania. Śląsk takich problemów nie ma. Stanislav Levy będzie musiał sobie poradzić jedynie bez Amira Spahica.

Fot. Roger Gorączniak

źródło www.lechpoznan.pl

Dodaj komentarz