Skrzynie i szafy na taras – do czego mogą się przydać?


Na tarasach i balkonach najczęściej ustawia się wygodne meble rekreacyjne. Czy to jednak jedyny rodzaj wyposażenia, który trafia do tych przestrzeni? Zdecydowanie nie. Coraz więcej osób umieszcza tam również praktyczne szafy i skrzynie ogrodowe.

Do czego mogą się przydać i jak je optymalnie wykorzystać? O tym napiszemy w dzisiejszym artykule.

Taras i balkon – miejsce tylko do relaksu?

Tarasy i balkony kojarzy się przede wszystkim z przyjemnym miejscem do rekreacji i wypoczynku, urządzonym w stylu dopasowanym do potrzeb i oczekiwań użytkowników.

Warto jednak wspomnieć, że tak naprawdę w tych zewnętrznych częściach domu lub mieszkania można nie tylko się relaksować, ale również przechowywać rozmaite przedmioty.

Od tego, jak pragniemy wykorzystywać nasz taras lub balkon, zależy oczywiście wybór odpowiedniego wyposażenia. Jakie produkty wybrać do magazynowania? Świetnym rozwiązaniem są szafy i skrzynie.

Skrzynie i szafy na balkonie – z czego się je wykonuje?

Meble, przechowywane na otwartych przestrzeniach, są narażone na znacznie bardziej niszczycielskie warunki niż wyposażenie do wnętrz. Szkodzą im wilgotność, deszcz, śnieg, zmiany temperatury i promieniowanie UV. Dodatkowo oczywiście muszą znosić intensywne eksploatowanie w sezonie wiosenno-letnim oraz magazynowanie w czasie zimowych mrozów.

Z tych też względów każdy element zestawu mebli do ogrodu musi odznaczać się olbrzymią trwałością i odpornością. Aby meble przetrwały bez szwanku długie lata, warto stawiać na produkty wysokiej jakości, jak choćby te na: Bazkar.pl, wyprodukowane z:

– drewna,

– metalu,

– tworzyw sztucznych (polipropylen lub technorattan).

Dwa pierwsze materiały to rozwiązania tradycyjne, nie w pełni odporne na działanie czynników atmosferycznych. Jednak dzięki odpowiedniemu procesowi produkcji oraz właściwej, regularnej pielęgnacji mogą posłużyć przez długie lata na balkonie lub tarasie. Warto wiedzieć, że na zabudowanych balkonach, wraz z oknami, można pozwolić sobie na zastosowanie nawet klasycznych mebli, które zwykle trafiają do domowych wnętrz. Ciekawe propozycje, które sprawdzą się w takich miejscach, oferuje sklep iHome24.pl.

Szczególnie praktyczne są meble z tworzyw sztucznych, zwłaszcza trwałego polipropylenu lub plecionki technorattanowej. Nie wymagają impregnacji ani zimowania we wnętrzach, by mogły spełniać swoje funkcje przez długi czas.

Z wymienionych powyżej materiałów tworzy się większość wyposażenia do ogrodu, w tym również praktyczne szafy i skrzynie, przydające się do przechowywania rozmaitych przedmiotów.

Meble do przechowywania na taras – do czego się ich używa?

W zależności od wybranej konstrukcji, meble do przechowywania, przydają się w wielu sytuacjach. Skrzynie na taras świetnie sprawdzają się jako uzupełnienie zestawu wypoczynkowego. Przechowuje się w nich dodatkowe poduszki, koce lub inne przydatne akcesoria, a także zabawki dla najmłodszych domowników.

Nieco większe szafy to natomiast idealne rozwiązanie do magazynowania akcesoriów i narzędzi ogrodowych, w tym chemii ogrodniczej, czyli niezbędnych produktów do prac w przydomowym terenie lub pielęgnacji roślin balkonowych. Zamykane na klucz drzwiczki to gwarancja, że do niebezpiecznych przedmiotów nie będą miały dostępu dzieci.

Szafy sprawdzają się także jako magazynek na narzędzia do warsztatu albo wszelkie inne przedmioty, na które zabrakło miejsca w innych częściach domu, a które mogą być bezpiecznie przechowywane na zewnątrz.

Odpowiednie wyposażenie na duży taras i mały balkon – jak wybrać?

Wybór właściwych mebli na taras lub balkon zależy oczywiście od ich przeznaczenia, a także dostępnej przestrzeni. Inne konstrukcje wprowadza się bowiem do przydomowej strefy relaksu, gdy dysponuje się niemal nieograniczonym miejscem, niż gdy trzeba walczyć o każdy centymetr użytkowy.

Dlatego na dużych tarasach chętnie ustawia się zarówno pojemne szafy, jak i skrzynie ogrodowe, które pomagają optymalnie zorganizować przestrzeń do rekreacji. Na ciasnych balkonach lepiej zdecydować się na praktyczne skrzynie, a zwłaszcza na modele wielofunkcyjne. Mebel do przechowywania rozmaitych przedmiotów w niektórych sytuacjach potrafi bowiem sprawdzić się jako niewielki stolik na balkon, wygodne siedzisko dla kilku osób lub nawet stylowa ławka.

Kompleksowe planowanie przestrzeni – jak dopasować meble?

Nowoczesne szafy i skrzynie ogrodowe to już nie toporne meble o wyglądzie przywodzącym na myśl warsztaty lub zakłady przemysłowe. Coraz częściej dba się nie tylko o ich walory funkcjonalne, ale też estetykę.

Niejedna skrzynia jest wykonana z wielką dbałością o najmniejsze detale, w tych samych kolorach i wzorach wykończenia, co eleganckie meble ogrodowe. Dzięki temu bez większego trudu da się zaplanować całą przestrzeń (włączając w to skrzynie i szafy) tak, by cieszyła oko i zachęcała do błogiego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Szafy i skrzynie do ogrodu – praktyczne meble do różnych przestrzeni

Szafy i skrzynie to wyposażenie, które powinno trafić do każdego przydomowego terenu, w tym na balkon lub taras. Dlaczego? Pozwalają zachować porządek w strefie do wypoczynku oraz w przechowywanych przedmiotach. Dzięki nim udaje się utrzymać niebezpieczne ale potrzebne sprzęty poza zasięgiem dzieci. Są to zatem rozwiązania niezmiernie praktyczne, które idealnie uzupełniają wygodne miejsce do relaksu.

Dodaj komentarz