SKORŻA: – Drużyna mentalnie wyglądała dobrze, nawet w trudnym momentach


 – Drużyna mentalnie wyglądała dobrze, nawet w trudnym momentach – powiedział po meczu z Górnikiem w Zabrzu trener Lecha Poznań Maciej Skorża. 

– Zagraliśmy dobry mecz – dodał trener Lecha. – Dobrze weszliśmy w to spotkanie i mam tutaj na myśli pierwsze trzy-cztery minuty, później przytrafił nam się rzut karny, a potem sytuacja Cholewiaka, gdzie Mickey van der Hart obronił w świetnym stylu. To był dla nas bardzo trudny moment, bo gdybyśmy stracili drugiego gola, to różnie mogłoby się to potoczyć. Na pewno byłoby nam dużo trudniej. Cieszę się, że potrafiliśmy odwrócić losy tego meczu, reakcja drużyna była właściwa na to, co się działo, a z minuty na minutę przejmowaliśmy inicjatywę, graliśmy agresywnie, często z piłką przebywaliśmy na połowie Górnika.

To, co bardzo ważne – po ciekawej akcji wyrównaliśmy w pierwszej połowie i to było dla mnie ważne, byśmy schodząc na przerwę nie musieli nerwowo szukać odrabiania strat. Szybko przeanalizowaliśmy, co w drugiej połowie lepiej możemy zrobić i drużyna bardzo dobrze rozpoczęła drugą część gry. Strzeliliśmy drugą bramkę, grało nam się spokojniej. Później przyszedł trudniejszy moment, Górnik nas przycisnął, kilka naszych niefrasobliwych zagrań, których musimy się wystrzegać, ale generalnie kontrolowaliśmy ten mecz. Zwycięstwo nam się należało, byliśmy drużyną, która stworzyła więcej sytuacji. Cieszę się, że w dobrym stylu wygrywamy spotkanie wyjazdowe, a drużyna mentalnie wyglądała dobrze, nawet w trudnym momentach – to dla nas ważne i na to kładliśmy mocny nacisk. Cieszę się, że jako kolektyw, zespół wyglądaliśmy w poszczególnych fazach gry solidnie – w wysokim pressingu i tym średnim wiele rzeczy nam się udawało.

Czytaj także:

Lech Poznań z pierwszym kompletem punktów. Górnik Zabrze pokonany

źródło www.lechpoznan.pl

Dodaj komentarz