Składy IV ligi i nowych Lig Międzyokręgowych zatwierdzone


Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej zatwierdził ostateczny skład dwóch najwyższych lig seniorskich w Wielkopolsce. Ustalono również, które okręgi będą odpowiadały za prowadzenie rozgrywek Ligi Międzyokręgowej. Początek nowego sezonu w weekend 4-5 sierpnia 2018 roku.

Miniony sezon w ligach prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej był bardzo ważny, gdyż po jego zakończeniu doszło do połączenia grupy południowej i północnej IV ligi w jedną klasę rozgrywkową. Wiązało się to ze spadkiem 9 drużyn z każdej z tych lig, a dodatkowo powstała nowa Liga Międzyokręgowa.

– Zgodnie z reformą rozgrywek, od sezonu 2018/19 w Wielkopolsce funkcjonować będzie ​jedna grupa IV ligi składająca się z 20 zespołów. Kolejnym szczeblem będą natomiast trzy grupy Ligi Międzyokręgowej, liczące po 16 drużyn i obejmujące swoim zasięgiem poszczególne okręgi: grupa I – okr. pilski i wschodnia część strefy poznańskiej, grupa II – okr. leszczyński i zachodnia część strefy poznańskiej i grupa III – okr. kaliski i koniński – informuje Bartosz Aleksandrowicz z Wielkopolskiego ZPN.

Do drobnych korekt doszło natomiast w składach Lig Międzyokręgowych. Najważniejsze dotyczą grupy III, W której z gry zrezygnował Orzeł Grzegorzew. Wśród kolejnych w tabeli zespołów z okręgu konińskiego chętnych do awansu nie było, w związku z czym zapytania skierowano do drużyn z grupy kaliskiej i tym samym skład ligi uzupełniono o ekipę Zielonych Koźminek. Ponadto należy przypomnieć, że bez rozgrywania barażów awans otrzymała Raszkowianka Raszków wobec rezygnacji z gry Kasztelanii Brudzew. W składach grup I i II względem założeń doszło do jednej roszady. Na podstawie klucza geograficznego zamieniono zespoły ze strefy poznańskiej – do grupy I trafili Błękitni Wronki, a ich miejsce w grupie II zajęła Wiara Lecha Poznań.

Dodaj komentarz