SKF Politechnika Poznańska wygrywa Turniej Sylwestrowy


Siatkarki SKF Politechnika Poznańska wygrały VI Ogólnopolski Turniej Sylwestrowy kadetek i juniorek, który przez ostatnie dwa dni odbywał się w Nietążkowie. Podczas turnieju rozegrano ponad 50 spotkań, a Karolina Kohut została wybrana najlepszą zawodniczką.


Poznański klub wystawił w Turnieju Sylwestrowym zespół kadetek i juniorek. Kadetki prowadzone przez Zbigniewa Woźniaka fazę grupową rozpoczęły od dwóch porażek, po których wygrały z zespołem z UKS Plas Warszawa 2:0. Niestety w spotkaniu o awans do kolejnej rundy uległy USA Volley Gubin-Lubsko

Natomiast juniorki wyjątkowo pod wodzą Michała Sułkowskiego udział w turnieju rozpoczęły od pewnego zwycięstwa nad MLKS Volley Gubin. W kolejnej potyczce poznanianki pokonały po bardzo dobrym spotkaniu Piasta Głogów 3:0. – Stało się wówczas jasne, że spotkanie z Jarocinem, które było ostatnim w pierwszym dniu może nam otworzyć drogę do walki o medal w tym turnieju. Zespół spisał się znakomicie i pokonały rywalki wygrywając bardzo pewnie 3:0 – mówi Sułkowki. Taki wynik oznaczał, że juniorki SKF Politechnika Poznańska wygrały po pierwszym dniu prowadziły w klasyfikacji generalnej bez straty seta i wypracowały 4-punktową przewagę nad drugą ekipą w tabeli.

Drugi dzień przyniósł poprawę w grze kadetek, które pokonały Kadrę Wojewódzką i Plas po 2:0 i awansowały na 10. miejsce w klasyfikacji. A juniorki rozpoczęły zmagania od pojedynku z UKS Śmigiel. Spotkania było bardzo wyrównane, ale zdecydowanie lepiej w końcówkach setów prezentowały się poznanianki i wygrały 3:0. Spotkanie ze Śmiglem kosztowało zespół SKF Politechnika Poznańska sporo sił i w kolejnym meczu górą było Gimnazjum nr 5 z Kędzierzyna Koźle. Mimo porażki wygrały Turniej Sylwestrowy.

Wyróżnienia dla najlepszych zawodniczek barwach SKF Politechnika Poznańska:
kadetki – Maria Ziółek
juniorki – Łucja Bińczycka
MVP turnieju – Karolina Kohut
Dodatkowo najlepszą zawodniczkę w barwach Kadry Wojewódzkiej wybrano Julię Grudzińską trenującą w barwach SKF Politechnika Poznańska.

Dodaj komentarz