Silna reprezentacja Poznania na igrzyskach w Paryżu


19 z Poznania

Igrzyska Olimpijskie rozpoczną się w Paryżu 26 lipca i potrwają do 11 sierpnia. Miesiąc później (28 sierpnia – 8 września) również w stolicy Francji odbędą się Igrzyska Paralimpijskie. Na obie imprezy zakwalifikowało się 18 zawodników z poznańskich klubów. W tym gronie jest 12 kobiet oraz 6 mężczyzn, którzy reprezentują: OŚ AZS Poznań, KS AZS AWF Poznań, KU AZS UAM Poznań, KS Posnania Poznań oraz SSR Start Poznań. Najwięcej, bo 7 sportowców jest z OŚ AZS Poznań. Jedynym przedstawicielem stolicy Wielkopolski na zawodach paralimpijskich będzie lekkoatleta Michał Kotkowski.

Ostatecznie reprezentacja Poznania może liczyć 19 osób. Szansę na wyjazd do Paryża i start w sztafecie 4×400 metrów ma jeszcze Daniel Sołtysiak dzięki zajęciu 4. miejsca na mistrzostwach Polski na tym dystansie.

Poznań stawia na sport

Spośród tegorocznych olimpijczyków 12 osób pobiera stypendium sportowe w kategorii seniora, zaś jedna – młodzieżowe. 9 zawodniczek i zawodników ma już doświadczenie olimpijskie, a dla dziesięciorga będzie to debiut na tej najważniejszej imprezie sportowej czterolecia. W tym gronie największy „staż” mają Karolina Naja i Paweł Fajdek, którzy jadą na igrzyska po raz czwarty.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz