Silna reprezentacja Poznania na igrzyskach w Paryżu


Nagrody za udział i medale

W porównaniu z poprzednimi igrzyskami wartość nagród wzrosła. Trzy lata temu każdy olimpijczyk otrzymywał 10 tysięcy złotych. W przypadku zdobycia medalu podczas igrzysk sportowcy otrzymają również Olimpijską Nagrodę Sportową.

Z poprzednich igrzysk, które odbyły się w 2021 roku w Tokio (przesunięcie w związku z pandemią koronawirusa) poznańscy sportowcy wrócili z trzema medalami. Dwa z nich zdobyła Karolina Naja z KS Posnanii w kajakarstwie (srebro i brąz). Na trzecim stopniu podium stanął również zapaśnik Tadeusz Michalik z KS Sobieskiego. Za swoje sukcesy otrzymali oni odpowiednio 70 tysięcy złotych (Naja) oraz 40 tysięcy złotych (Michalik). Po 10 tysięcy złotych otrzymali także trenerzy medalistów – Jacek Heneczkowski, Tomasz Kryk, Marcin Olejniczak, a także Szymon Ziółkowski, trener Pawła Fajdka, który wówczas był jeszcze zawodnikiem klubu z Katowic.

Z Rio de Janeiro poznańscy sportowcy wrócili z jednym medalem – brąz w zapasach wywalczyła Monika Michalik (siostra Tadeusza), za który otrzymała w 2016 roku nagrodę w wysokości 40 tysięcy złotych.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz