Siatkarki z Miłosławia zdobyły Noworoczny Puchar Dyrektora SMS SP nr 69


Zwycięstwem młodziczek MLKS ORLIK Miłosław zakończył się Noworoczny Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora SMS SP nr 69, w którym wystąpiły jeszcze zespoły: Kiszkowska Akademia Piłki Siatkowej, KS Siatkarz Koło i SKF PBS SMS SP 69 Poznań. Turniej odbył się w ramach projektu „Młodzieżowe Centrum Sportu Miasta Poznania – siatkówka dziewcząt”. Patronat medialny nad turniejem sprawował portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Organizowany przez SKF PBS Poznań i SMS Szkołę Podstawową nr 69 pierwszy Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora w kat. młodziczek jest podsumowaniem półrocznego funkcjonowania na terenie placówki Młodzieżowego Centrum Sportu Miasta Poznania – siatkówka dziewcząt. Placówka dotychczasowo kojarzona z rozwojem judo i skoków na trampolinie wzbogaciła swoją ofertę sportową o kolejną dyscyplinę sportu.

Rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym do wygrania dwóch setów, a w przypadku remisu w setach 1:1 rozgrywano tie-break. Niespodziewanie najlepsza okazała się drużyna MLKS ORLIK Miłosław, która odniosła komplet zwycięstw, a na kolejnych miejscach uplasowały się zespoły: Kiszkowska Akademia Piłki Siatkowej, KS Siatkarz Koło i SKF PBS SMS SP 69 Poznań.

– Turniej był dla nas okazją do sprawdzenia się na tle młodziczek z różnych stron Wielkopolski, a przy okazji mogłam zobaczyć jak radzi sobie drużyna bez liderek przed spotkaniami ligowymi. Okazję do gry otrzymało dziś 14 zawodniczek – mówi trenerka Beata Nowicka z SKF PBS SMS SP 69 Poznań.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz