Senioralni. Poznań 2022


Już po raz dwunasty październik stanie się miesiącem poznańskich seniorek i seniorów – rusza kolejna odsłona cyklu „Senioralni. Poznań”. Jego uroczysta inauguracja odbędzie się już w tę sobotę, 24 września, w samo południe na placu Wolności. Dla poznaniaków i poznanianek zagra tego dnia zespół Żuki Rock’n’Roll Band.

– W tym roku powracamy do korzeni i z okazji otwarcia jesiennego cyklu wydarzeń zapraszamy na koncert. Mamy nadzieję, że tak jak w poprzednich latach wkroczymy w ten jesienny, bardzo senioralny czas tanecznym krokiem – zachęca Wojciech Bauer, dyrektor Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Podczas inauguracji zagra zespół Żuki Rock’n’Roll Band, który zaprezentuje m.in utwory z repertuaru The Beatles. Na senioralnej scenie pojawi się również grupa Senioruki – jej członkami są dojrzali poznaniacy, grający na ukulele. W trakcie wydarzenia wręczone zostaną kolejne certyfikaty w ramach akcji „Miejsca Przyjazne Seniorom” oraz nagroda Miejskiej Rady Seniorów „Najlepszy Przyjaciel Seniorów”. Swoją ofertę zaprezentują również tegoroczni partnerzy – Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii oraz Centrum Medyczne Synexus. Wstęp jest wolny.

Miesiąc senioralnych wydarzeń

– Impreza jak w soczewce skupia to, co w mieście najlepsze dla seniorek i seniorów – jest po to, żeby zaprezentować ofertę, z której można korzystać w Poznaniu na co dzień, a dziś jest ona naprawdę bardzo szeroka. Jest też impulsem dla innych do tego, żeby działać na rzecz osób starszych – podkreśla Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz