Sebastian Kulczyk przekazał milion złotych dla szpitala dziecięcego


– Dla sportowców przejście czy przebiegnięcie 4,5 kilometra jest dziecinnie proste – podkreślał prof. Marek Jóźwiak, kierownik Kliniki Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu. – Dla naszych małych pacjentów z mózgowym porażeniem dziecięcym przejście czterech kroków często jest niemożliwe.

Symboliczne rozpoczęcie drugiej akcji charytatywnej odbyło się w Urzędzie Miasta Poznania. Pierwsze kilometry w ramach nowego wyzwania pokonali wspólnie: Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania, Sebastian Kulczyk, założyciel i twórca Pho3nix Foundation oraz prof. dr hab. med. Marek Jóźwiak, kierownik Kliniki Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej Ortopedyczno – Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu.

– Wykręćmy więcej! Dajemy sobie na to dwa lata, będzie to wymagało kondycji, ale najważniejszy jest cel – walczymy tu o dzieciaki! – zachęcał do wzięcia udziału w akcji Sebastian Kulczyk.

Od początku pandemii Sebastian Kulczyk i Pho3nix Foundation wspierają szpitale oraz służby medyczne walczące z koronawirusem. Pomoc finansową otrzymały szpitale jednoimienne w Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Tychach oraz w Warszawie. Pieniądze trafiły też do 63 Domów Pomocy Społecznej w całej Polsce, które opiekują się ponad 7 tysiącami pensjonariuszy. Łączna kwota wsparcia przekroczyła 10 mln złotych. AW

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

9 komentarzy

 1. emil pisze:

  fantastycznie, takie czyny się liczą

 2. gość pisze:

  ja tam go bardzo szanuję, oby więcej takich osób

 3. albert pisze:

  dobry krok z jego strony

 4. inna pisze:

  Piękny gest to ja rozumiem brawo

 5. Pozytywna pisze:

  Publiczna ułuda, Kulczyk przekazaną darowiznę odpisze od podatku, a Wy robicie z Niego wielkiego samarytanina

 6. Eryk pisze:

  nie musiał się angażować, a jednak to zrobił. szacun dla niego

 7. Szogun pisze:

  Mega sprawa, że akcja była sportowa i zbiórka szła dla dzieciaczków

 8. suzanna pisze:

  Świetny krok, popieram taką inicjatywę

 9. Ania pisze:

  Piękna inicjatywa! Mocno trzymam kciuki

Dodaj komentarz