Zakończyły się prace związane z przebudową ścieżek rekreacyjnych na północnym brzegu jeziora Rusałka. Inwestycja znacząco poprawiła komfort i bezpieczeństwo poruszania się po jednym z najchętniej odwiedzanych terenów wypoczynkowych Poznania.

Prace zakończyły się pod koniec czerwca. Od 1 lipca ścieżka nad Rusałką ponownie jest dostępna dla mieszkańców i turystów.
Inwestycja objęła odcinek o długości ponad 700 metrów- od rozwidlenia dróg leśnych do terenów administrowanych przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.
Na ponad 500-metrowym fragmencie zastosowano nowoczesne rozwiązanie oparte na warstwie keramzytu. Materiał ten pozwala znacząco obniżyć ciężar konstrukcjiścieżki, dzięki czemu ogranicza jej osiadanie i zapadanie się na podmokłym gruncie. Jednocześnie poprawia odprowadzanie wody, zwiększając odporność nawierzchni na okresowe zalewania, które w ostatnich latach znacznie utrudniały korzystanie z trasy.
Zakres prac obejmował również wykonanie nowych umocnień brzegu jeziora w miejscach uszkodzonych przez erozję.
Realizacja inwestycji była możliwa dzięki projektowi Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2025 „Renowacja ścieżek wokół jeziora Rusałka”. AJ/ ZLP
Fot. ZLP