Samorządowcy w obronie mieszkańców


Dzisiaj samorządowcy spotkali się w Warszawie, by wspólnie zaprotestować przeciwko polityce rządu, która boleśnie odbije się na mieszkańcach miast i gmin w całej Polsce. – Razem brońmy naszej wolności – mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Samorządowcy przyjechali do stolicy, by razem zaapelować o zmiany w rządowym programie – Polskim Ładzie. Jednym z jego najważniejszych skutków będzie odebranie mieszkańcom gmin, powiatów oraz województw w całym kraju aż 145 miliardów złotych w ciągu najbliższych 10 lat. To gigantyczna kwota – prezydenci i wójtowie podkreślają, że taką dziurę w budżetach miast i gmin boleśnie odczują wszyscy ich mieszkańcy.

Spotkanie rozpoczęło się od podpisania „Apelu środowiska samorządowego w obronie społeczności lokalnych i regionalnych” w Teatrze Muzycznym Roma. Następnie przedstawiciele mieszkańców miast i gmin z całej Polski przeszli pod budynek parlamentu, by złożyć apel na ręce Elżbiety Witek, marszałek Sejmu – ta jednak nie spotkała się z protestującymi. Dokument z rąk Małgorzaty Dąbrowskiej, sołtyski liczącej 130 mieszkańców Bończy, odebrali więc wicemarszałkowie: Małgorzata Kidawa Błońska, Włodzimierz Czarzasty i Piotr Zgorzelski.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz