Saleta zawodnikiem Automobilklubu Wielkopolski


Przemysław Saleta polski kick-boxer i pięściarz wagi ciężkiej, mistrz świata w kick-boxingu, a także mistrz Polski, Europy i interkontynentalny w zawodowym boksie od trzech lat startuje w wyścigach motocyklowych. W zawodach, które odbędą się w sobotę i niedzielę po raz pierwszy wystartuje jako zawodnik Automobilklubu Wielkopolski.Jest częstym gościem na Torze Poznań trenując i biorąc udział w zawodach. Na ringu triumfował aż czterdzieści trzy razy, prawie połowę stoczonych walk wygrywając przez nokaut. W minionym sezonie zajął 14 miejsce w klasie Rookie 1000 na Hondzie CBR 1000.

 

saleta

 

– Karierę w sportach walki zakończyłem 4 lata temu. Dostałem propozycję startu w wyścigach motocyklowych. Jest to dla mnie zabawa i bardziej chodziło o wymiar społeczny niż o cokolwiek innego. Chcę pokazać, że jak ktoś szuka adrenaliny na motocyklu, może to zrobić na torze, niekoniecznie na ulicy, gdzie jest to bardzo niebezpieczne. Przyjąłem tę propozycję i nie sądziłem, że tak bardzo mnie te wyścigi „wciągną”. I w ten sposób ścigam się od trzech lat. – mówił w jednym z wywiadów Saleta.

Juliusz Podolski, exPress Dziennikarska Agencja Usługowa

logoexpress

Fot. J. Podolski

3 komentarze

  1. Agnieszka pisze:

    Super, idę na wyścigi

Trackbacks for this post

  1. […] sekundy wyprzedził Konrada Stawickiego (A. Wielkopolski), a trzeci był Czech Richard Balcar. Debiutujący w barwach Automobilklubu Wielkopolski Przemysław Saleta  zajął 11 miejsce. W ostatniej klasie Pretendent najlepszy był Marcin Kisielewicz, który wyprzedził Dariusza […]

  2. […] Saleta zawodnikiem Automobilklubu Wielkopolski […]

Dodaj komentarz