Sala hybrydowa otwarta w poznańskim szpitalu


W najlepszym w Polsce ośrodku chirurgii naczyniowej, zdaniem konsultanta krajowego, który mieści się w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego przy ul. Długiej w Poznaniu, została otwarta nowoczesna sala hybrydowa. Uczestniczący w uroczystości, która odbyła się dzisiaj, Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego podkreślił, że ze względu na wyjątkowe znaczenie tego przedsięwzięcia, dofinansowanie unijne z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014 – 2020 zostało przyznane przez nas w sposób pozakonkursowy.

Sala hybrydowa

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu „PROMEDICINE – modernizacja specjalistycznego ośrodka kompleksowej diagnostyki układu naczyń”. Wartą 5,3 mln zł umowę dofinansowania Marszałek Woźniak podpisał osobiście z przedstawicielami szpitala w lipcu 2021 roku. Pozostały milion złotych pochodzi ze środków szpitala uniwersyteckiego.

„Cieszę się, że udało się zrealizować projekt, który wnosi nowoczesne technologie medyczne do wielkopolskiego świata medycyny. Dzięki temu będą tu świadczone bardzo wysokiej klasy procedury na rzecz pacjentów” – podkreślił marszałek Woźniak.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz