Ruszył punkt zbiórki na MTP


Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich ruszył dziś (2 marca) Centralny Punkt Zbiórki darów dla Ukrainy. Od poniedziałku do soboty można dostarczać dary do Pawilonu nr 4 – listę potrzebnych rzeczy dostępna jest online.

– Cieszy mnie współpraca rządu, samorządu, organizacji pozarządowych i harcerzy, dzięki której powstał punkt na MTP – podkreślał Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Na terenie targów jest duża powierzchnia, dzięki czemu możemy przyjmować dary w ilości hurtowej. W miejskim punkcie na ul. Bukowskiej przyjmujemy je od indywidualnych mieszkańców. Apeluję do wszystkich, którzy chcą pomóc: przynośmy produkty nowe, a żywność – z długim terminem przydatności do spożycia.

Centralny Punkt Zbiórki będzie działał w pawilonie nr 4 (wjazd od ul. Bukowskiej, bramą nr 6) od poniedziałku do soboty w godz. 10:00 – 20:00.

– Pomoc humanitarna jest bardzo ważna zarówno dla tych, co pozostali w Ukrainie, jak i dla tych, którzy są już w Polsce – mówił Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski. – Dlatego cenna jest inicjatywa stworzenia centralnego punktu, w którym będą zbierane dary od Wielkopolan. Wszyscy, którzy chcą podarować produkty, będą mogli to zrobić tutaj.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz