Ruszają miejskie półkolonie


Z półkolonii będą mogły skorzystać dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych, których rodzice lub opiekunowie mieszkają w Poznaniu i tutaj rozliczają podatki. Przy zapisach wymagane będzie oświadczenie o spełnieniu tych wymagań. W tym roku w zajęciach półkolonijnych będzie mogło wziąć udział łącznie 1125 małych poznaniaków i poznanianek.

– Półkolonie organizowane są w placówkach, które dzieci doskonale znają i do których chodzą na co dzień – mówi Dominika Król, radna miejska, inicjatorka organizacji półkolonii miejskich w ostatnich latach. – To oznacza, że zajęcia są zwykle blisko miejsca zamieszkania, realizowane przy udziale znanych dzieciom nauczycieli, a to jest wygodne zarówno dla rodziców, jak i małych uczestników.

Każde dziecko można zostać zapisane tylko na jeden turnus. Koszt pobytu na półkolonii to 580 zł. Większość tej kwoty czyli 400 zł pokryje miasto, natomiast rodzice dopłacą do udziału dziecka 180 zł. Na dofinansowanie udziału dzieci w półkoloniach w poznańskich podstawówkach Poznań przeznaczy w tym roku łącznie 450 tys. złotych.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz