Rusza przebudowa ulicy Babimojskiej (Mapa)


Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych Roman Dyba Sp. z o.o w środę, 25 lipca rozpoczyna przebudowę ulicy Babimojskiej. Prace będą prowadzone na zlecenie inwestora 2Build Sp. z o.o . Prace potrwają do 14 września. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu kołowego na odcinku ok. 80 metrów (od ulicy Grunwaldzkiej). W tym okresie wykonywane będą prace związane z budową kanalizacji deszczowej, sanitarnej, nowe chodniki i nowa nawierzchnia jezdni.

 

 

Przebudowa ulicy związana jest z inwestycją, która tam powstaje od kwietnia ubiegłego roku, a jej pierwszy etap ma zakończyć się do końca października. Powstaje tam pierwszy z biurowców – PIXEL, nowa siedziba Grupy Allegro. W siedmiopiętrowym nowoczesnym budynku o łącznej powierzchni 33 tys. m2, pracować będzie ok. 1200 osób. Do ich dyspozycji oddany zostanie trzykondygnacyjny podziemny garaż.

 

 

W obiekcie, w którym przewidziano prawie 15 tys. m2 powierzchni pod wynajem, poza biurami znajdzie się także miejsce na żłobek, przedszkole oraz restaurację z organicznym, sezonowym menu.

Docelowo ma tam powstać pięć nowoczesnych, ekologicznych biurowców tworzącących Klaster Grunwaldzka.

jp

Trackbacks for this post

  1. […] Przebudowa Babimojskiej Trwa I etap przebudowy ulicy Babimojskiej. Na odcinku ok. 70 metrów są utrudnienia w ruchu. Prace potrwają do końca września. Czytaj więcej […]

Dodaj komentarz