Rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli


Dzisiaj rozpoczyna się rekrutacja do poznańskich publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych na rok szkolny 2023/2024. Wnioski o przyjęcie dziecka do danej placówki można będzie składać przez dwa tygodnie – do 27 marca. Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostanie ogłoszona 14 kwietnia 2023 r.

Rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli
Rodzice i opiekunowie dzieci, które uczęszczają już do danego przedszkola, muszą potwierdzić chęć kontynuowania edukacji w tej samej jednostce. Czas na złożenie deklaracji w placówkach mija 13 marca.

Jak zapisać dziecko po raz pierwszy?

Aby zapisać dziecko do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, najpierw należy wypełnić wniosek. Druk można pobrać w każdej placówce lub wypełnić go za pośrednictwem strony internetowej. Wydrukowany i podpisany dokument można zanieść do wybranej placówki. Można też go zeskanować lub zrobić zdjęcie i przesłać z wykorzystaniem systemu „Nabór” (wcześniej należy założyć konto). To samo dotyczy potrzebnych oświadczeń (wszystkie można znaleźć na stronie internetowej). Wniosek wraz z opcją logowania będzie dostępny w dniu rozpoczęcia rekrutacji: 14 marca od godz. 10.00.

W rekrutacji na nowy rok szkolny, tak jak w latach poprzednich, rodzic może wskazać 5 placówek. Na wniosku o przyjęcie malucha szereguje przedszkola – od najbardziej do najmniej preferowanych. Dokumenty należy dostarczyć do placówki pierwszego wyboru.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

1 komentarz

  1. Jan pisze:

    Powodzenia rodzice!

Dodaj komentarz