Rozpoczęły się ferie zimowe


Ferie na sportowo 

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji postanowiły uatrakcyjnić dzieciom i młodzieży pobyt na basenach. Nadal można zapisać się na spotkania z animatorami (pływalnie na Winogradach i Ratajach) oraz zajęcia z animacjami i elementami ratownictwa wodnego (pływalnie Atlantis oraz Rataje). Cena dwugodzinnych zajęć to 25 zł. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie POSiR.

Na chętnych czekają jeszcze pojedyncze miejsca na drugi turnus półkolonii. W zajęciach mogą wziąć udział dzieci w wieku 7-12 lat. Dla najmłodszych przygotowano gry i zabawy zespołowe, zajęcia z instruktorami, wyjścia m.in. na basen, lodowisko, bowling, paintball laserowy, a także do kina. Regulamin półkolonii oraz dokumenty potrzebne do zgłoszenia dziecka są dostępne na stronie internetowej.

W ramach Akcji Zima w określonych godzinach można będzie bezpłatnie korzystać basenów i lodowisk, którymi zarządzają Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji (nie ma już możliwości wejścia na bowling). Propozycja dotyczy dzieci i młodzieży szkolnej w wieku do 17 lat. Więcej informacji na ten temat na stronie POSiR.

Zima w Poznańskim Centrum Dziedzictwa

W ramach ferii w Bramie Poznania na dzieci czekają warsztaty, podczas których odkryją sekrety dawnych budynków Ostrowa Tumskiego z pomocą klocków LEGO. Jest to oferta dla grup. Więcej informacji znajduje się na stronie Bramy Poznania.

Dzieci i młodzież, które chciałyby poznać podstawy kodowania i programowania, mogą odwiedzić Centrum Szyfrów Enigma. Podczas trzydniowych zajęć uczestniczki i uczestnicy z pomocą kolorowych mat edukacyjnych, Genirobotów oraz zestawów LEGO Spike Prime nie tylko zapoznają się z nowoczesnymi technologiami, ale i rozwiną swoje umiejętności logicznego myślenia. Razem odkryją świat kodów, stworzą pierwszy program, zbudują wymarzone roboty oraz odkryją ekspozycję Centrum Szyfrów Enigma. Zimowe warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 6-10 lat. Więcej informacji można znaleźć na stronie CSE.

Wśród zwierząt

Tradycyjnie wiele wrażeń czeka na dzieci w poznańskim ogrodzie zoologicznym. Od poniedziałku do piątku spotkania w Nowym Zoo będą zaczynać się od opowieści o słoniach (zbiórka o godz. 11.30 w budynku Słoniarni), chwilę później (około godziny 12) w sali konferencyjnej będą organizowane warsztaty. Ich tematy są dostosowane do wieku uczestników. Szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej. Zajęcia są bezpłatne, trzeba tylko kupić bilet wstępu do Nowego Zoo.

Warsztaty i zajęcia odbywać się będą także w Starym Zoo (start o godz. 12:00). W poniedziałki i piątki będzie można dowiedzieć się, jak pomagać ptakom w mieście (na zajęcia obowiązują zapisy). W każdy feryjny wtorek, środę i czwartek edukatorzy będą oprowadzać po Muzeum Historii Zoo i Lwa. Natomiast w weekendy w Sali Edukacyjnej odbywać się będą prelekcje, spotkania i łączenia online z Nowym Zoo. Wejście do Starego Zoo jest bezpłatne. Więcej informacji o zajęciach na stronie.

Spotkania z ciekawymi osobami

Kreatywne ferie proponuje najmłodszym również Poznańskie Centrum Świadczeń. W pierwszym tygodniu zimowego wypoczynku w Centrum Inicjatyw Rodzinnych odbywają się spotkania z przedstawicielami ciekawych zawodów m.in. pszczelarzem, pracownikiem zoo czy Narodowego Banku Polskiego. Szczegółowy program można znaleźć na Facebooku.

Więcej informacji o atrakcjach w czasie ferii można znaleźć w zakładce Zima w mieście.

AJ

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz