Rozpoczęły się ferie zimowe


Dzieci wyruszą w podróż do Afryki, a także przemierzą setki kilometrów z bieguna północnego na południowy w poszukiwaniu najzimniejszego miejsca na Ziemi. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję dowiedzieć się, dlaczego słońce zawsze wschodzi o wschodzie, jaki ssak kryje się pod nazwą słonia morskiego oraz kogo nazywamy jednorożcem morza. Wcielając się w rolę podróżnika, przygotują niezbędny przybornik do wypraw i ekwipunek polarnika, który pozwoli przemierzać bezkresy Antarktyki.

W bibliotece nie może zabraknąć książek i na pewno znajdzie się czas na posłuchanie opowieści innych polarników i miłośników podróży. Poprzez literaturę najmłodsi poznają historię rdzennych ludów, a także założą własne dzienniki obserwatora.

Zajęcia w 17 filiach Biblioteki Raczyńskich są bezpłatne i przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. W razie pytań i chęci zapisu należy skontaktować się z wybranymi filiami biblioteki. Ich lista znajduje się na stronie Biblioteki Raczyńskich.

Zabawa w muzeum

Atrakcje czekają na najmłodszych w Muzeum Archeologicznym. Chętni będą mogli poznać „Magię Renesansu”. Uczestnicy zajęć przyjrzą się fantastycznym postaciom, zgłębią tajemnice alchemii, a wszystko to w towarzystwie rezolutnych przedstawicieli rodu Górków. Spotkania mają charakter edukacyjnych warsztatów plastycznych i adresowane są do dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Bilet wstępu kosztuje 10 zł. Więcej informacji można znaleźć na stronie muzeum. Formularze zgłoszeniowe znajdują się w specjalnej zakładce.

Sporo propozycji dla dzieci i młodzieży przygotowało także Wielkopolskie Muzeum Niepodległości. Na chętnych czekają gry miejskie i terenowe, projekcje filmowe, zwiedzanie wystaw z przewodnikiem, spacer historyczny i liczne warsztaty (np. „Obrona Cywilna w PRL-u”, „Poznajemy zabawki naszych dziadków” czy „Rogatywka, czyli wyjątkowa czapka pod lupą”). Więcej informacji na temat ferii zimowych można znaleźć na stronie muzeum.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz