Rozpoczęły się ferie zimowe


Podróż do krainy lemurów, bezpłatna zabawa na basenie i lodowisku, odkrywanie podstaw kodowania, wyprawa w przeszłość z Mieszkiem i Dobrawą czy spotkania z przedstawicielami ciekawych zawodów – to tylko część atrakcji, które czekają na dzieci i młodzież w ramach ferii zimowych.

Rozpoczęły się ferie zimowe

W ramach ferii w Bramie Poznania na dzieci czekają warsztaty, podczas których odkryją sekrety dawnych budynków Ostrowa Tumskiego z pomocą klocków LEGO. Fot. Brama Poznania

Zimowy wypoczynek rozpoczął się w poniedziałek, 12 lutego i potrwa dwa tygodnie. Na ten czas miejskie instytucje kultury i sportu przygotowały wiele atrakcji – zarówno dla najmłodszych, jak i trochę starszych poznaniaków.

Ferie w Zamku

W Centrum Kultury Zamek na chętnych czekają opowieści ze świata. W ramach spotkań podróżniczych dzieci zwiedzą zarówno miejsca bliskie kulturowo i geograficznie, jak i te egzotyczne. Poznają zwyczaje innych ludzi, zobaczą nietypowe atrakcje turystyczne, a nawet dowiedzą się więcej o potrawach serwowanych na różnych kontynentach.

Osoby, które lubią zajęcia manualne, będą mogły zgłębić temat upcyclingu. Stworzą misy z tkanin po starych ubraniach, sztuczne kwiaty z wytłaczanek po jajkach, owoce z plastikowych torebek oraz wazony z butelek po detergentach i puszkach.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz