Rosja na drodze Polaków do awansu (GALERIA)


Czwarty dzień mistrzostw za nami. Podobnie jak w niedzielę, okazało się, że nie hit dnia zadowolił kibiców, lecz mecz drużyn, które z „urzędu” mogą walczyć tylko o awans. Anglicy zremisowali mecz z Francuzami 1:1, ale to spotkanie Ukrainy ze Szwecją był wisienką na torcie. Kiedy Szwedzi objęli prowadzenie ukraińscy kibice zamarli, ale od czego mają Szewczenkę. To on wraz z kolegami z kamandy szybko pokazali Skandynawom ich miejsce w szeregu. I po pierwszej kolejce w grupie Ukraina jest najbliżej awansu. Trochę, żal, że wybrańcy Franciszka Smudy nie poszli za ciosem w spotkaniu z Grecją. Mają jednak szansę w wtorkowy wieczór zatrzymać Rosjan i otworzyć sobie drogę do ćwierćfinału.  Biało-czerwonych wspierać będzie nie tylko Warszawa, gdzie mecz zostanie rozegrany o 20.45, ale cała Polska. Gorąco i tłoczno będzie także w poznańskiej Strefie Kibica. Chociaż nie tylko emocjami sportowymi będzie w tym dniu tętniła.

strefa9

 

Strefa będzie dzisiaj otwarta od godz. 15:00 aż do drugiej w nocy.

Strefa Junior:

15,oo Animacja Dziecięca

Oficjalni sponsorzy Turnieju zapraszają na boisko do gry w piłkę nożną „Gigantyczne piłkarzyki”, profesjonalną „Bramkę Radar” do pomiaru prędkości i siły strzału, czy też piłkę guzikową. Nie zabraknie też licznych konkursów i ciekawych nagród.

16.00 Ale Kino!

Pokazy filmowe dla najmłodszych

 

Koncerty:

15.30 i 17.17  Jarzębina

Panie z Kocudzy Drugiej odwiedzą poznańską Strefę Kibica. Zaśpiewaj oficjalną piosenkę polskiej reprezentacji razem z nimi! Zespół „Jarzębina” został założony przez Irenę Krawiec przy Gminnym Ośrodku Kultury w 1990 roku. Wielopokoleniowa grupa prezentuje bogaty i zróżnicowany gatunkowo repertuar pieśni regionalnych. Jego źródłem jest przede wszystkim tradycja ludowa. Pieśni wykonywane są częściowo zachowaną kocudzką gwarą i z zachowaniem chrakterystycznego lokalnego zaśpiewu. Podczas występów zespół często jest ubrany w regionalny strój biłgorajsko-tarnogrodzki. Zespół jest wielokrotnym laureatem nagród dla grup ludowych i regionalnych. Być może  nigdy byśmy nie usłyszeli o Jarzębinie, gdyby nie dzień 2 maja 2012 roku. Wtedy to utwór „Koko Euro Spoko” został wybrany oficjalną piosenką reprezentacji Polski na Euro 2012!

16.00 Małgorzata Ostrowska

23.00 Oceana

Wykonawczyni „Endless Summer” czyli oficjalnego hymnu UEFA  na EURO 2012. Oceana to pochodząca z Niemiec piosenkarka, wykonująca muzykę zaliczaną do soulu, z wpływem reggae, hip-hopu i funku.

23.55 Fan Zone Resident DJ Set

 

Mecze:

18.00 Czechy – Grecja

20.45 Polska – Rosja

Uwaga!  Wszystkie bilety  na Trybuny Komfort zostały wyprzedane już w zeszłym tygodniu. Osoby, które nabyły bilety na Trybuny Komfort, a miałyby problem, aby dostać się na nie z powodu zamknięcia Strefy Kibica (wynikającego z jej wypełnienia), organizatorzy proszą by kierowały się do wejścia VIP (od strony ul. 3 Maja). Tamtędy wygodnie dotrą one na trybuny.

 

Ciekawostki

Strefa w liczbach (dane za trzy pierwsze dni)

144 000 gości: 8.06 (piątek) – 47 tysięcy; 9.06 (sobota) – 40 tysięcy; 10.06 (niedziela) – 57 tysięcy.

27 500  litrów wypitego piwa

20 000 gości z Irlandii

11 000 ludzi śledzi funkcjonowanie Strefy na Facebooku

10 000 miłośników futbolu z Chorwacji

8000 zdjęć wykonanych przez fotografa oficjalnego Strefy

7000 wydanych kart płatniczych

6000 litrów wypitych napojów bezalkoholowych

2000 kilogramów śmieci wywiezionych ze strefy

1500 dzieci bawiło się w Strefie Junior . Efekty ich działalności to150 marzeń wywieszonych na „Bramce Marzeń” i 2400 certyfikowanych strzałów na stoisku Kick Point.

350 dziennikarzy pracowało w Centrum Medialnym Strefy

12 wozów transmisyjnych z całej Europy

 

Jak minął czwarty dzień:

To był bardzo spokojny czas, po emocjach pierwszego meczu w Poznaniu. Kibice Chorwacji  i Irlandii szykują się do następnego meczu swoich drużyn. Popołudnie upłynęło więc w leniwej  atmosferze przy filmie Woody Allena „O północy w Paryżu”. W pierwszym meczu Anglicy zremisowali z Francuzami 1:1. W drugim, współgospodarze turnieju – Ukraińcy – pokonali Szwedów 2:1. To przed burzą, która towarzyszyć będzie meczowi wtorkowemu Polska – Rosja.

Juliusz Podolski, exPress Dziennikarska Agencja Usługowa

logoexpress

 

Fot. Strefa Kibica Poznań

 

 

 

2 komentarze

  1. Hi there to every , since I am truly keen of reading this web site’s post to be updated daily. It includes pleasant material.

  2. Good post! We are linking to this particularly
    great post on our site. Keep up the good writing.

Dodaj komentarz