Ronaldo z Opalenicy zaczyna Euro


Emocje związane z meczem Polska – Grecja już opadły. Dzisiaj kibice rozpamiętują powody tego (nie)szczęśliwego remisu. Generalnie dominują dwie: zasunięty dach sprzyjający Grekom i Smuda, który nie dokonał zmian. Z euforii kibice popadli w rezygnację, a nawet apatię. Ale to już historia. Dzisiaj drugi dzień Euro 2012 i inauguracja mistrzostw na Ukrainie. Swoje pierwsze mecze rozegra Portugalia z Ronaldo, którzy za swoją bazę obrali Opalenicę. A co ciekawego w poznańskiej Strefie Kibica?

OPen Zone 020

Piątkowe otwarcie Strefy Kibica w Poznaniu

strefa kibica

OPen Zone 042

STREFA KIBICA - EURO 2012 - POZNAŃ

 

Jak zwykle sporo atrakcji zarówno dla kibiców, jak i fanów dobrej zabawy:
Strefa Junior: od 13.00 Warsztaty Artystyczne i Animacje dla dzieci.
Scena Główna:
14.45 BAST – projekt rockowy,
16.00 Kumka Olik
Początki zespołu sięgają 2006 roku. Trzy lata póżniej wydali swój debiutancki album, zatytułowany „Jedynka”. Obecnie grają w składzie – Mateusz Holak (muzyka, teksty, gitara, wokal), Kuba Holak (bas), Max Psuja (perkusja) oraz Mateusz Błaszak (gitara, instrumenty klawiszowe). Grupa powstała w maleńkim Mogilnie, gdzie już w 2006 roku Mateusz Holak nagrał swoje pierwsze piosenki w zaadaptowanej specjalnie do tego piwnicy.
23.00 Saturday Night Fever, 00.00 DJ ASSAD
Pochodzący z egzotycznego Mauritiusa, DJ Assad, swą przygodę z muzyką rozpoczął już w 2000 roku. W swej twórczości miesza najróżniejsze style i gatunki. Hip-hop, funk, groove, pop, r’n’b i soul to elementy stale i niezmiennie obecne w jego kawałkach. Utwór „Everybody Clap”, stworzony przy współpracy z muzykiem znanym jako Maradja, otwiera mu drzwi do sukcesu.

 

Mecze:
18:00 Holandia vs. Dania
20:45 Niemcy vs. Portugalia

Wstęp i wszystkie atrakcje w poznańskiej Fan Zone są bezpłatne dla osób w każdym wieku.
W Strefie Kibica płacić można tylko dowolną kartą paypass (MasterCard) lub paywave (Visa). Bezpłatnie można uzyskać okolicznościową kartę MasterCard® UEFA EURO 2012TM Banku Pekao SA w dwóch punktach – w pobliżu fontanny i przy Alejach Marcinkowskiego (od Muzeum Narodowego).

Ciekawostki:
Samoloty lądują z kibicami
Wczoraj na lotnisku wylądowało 17 samolotów czarterowych z kibicami na pokładzie, którzy przylecieli dopingować swoje drużyny

Eurogadżety dla kibiców!
W Centrum Informacji Miejskiej, przy ul. Ratajczaka 44 (w budynku Arkadii) kibice mogą odbierać ezpłatnie nakładki na lusterka samochodowe z logo turnieju UEFA EURO 2012TM i Miasta–Gospodarza oraz oficjalny plakat Miasta–Gospodarza turnieju.

Jak minął pierwszy dzień:
Po otwarciu bram prowadzących na Plac Wolności Strefa zapełniła się błyskawicznie biało-czerwonym, rozemocjonowanym tłumem kibiców, z niecierpliwością czekającym na pierwszy gwizdek turnieju. O godzinie 17:30 liczniki zamontowane przy wejściach pokazały, że liczba osób na terenie Strefy Kibica zbliżyła się do 23 tysięcy. W tym momencie Operator Strefy podjął decyzję o zamknięciu bram ze względów bezpieczeństwa. Wszyscy kibice byli odpowiednio przygotowani. Wszędzie widać biało-czerwone flagi, szaliki, czapki i gadżety. Dojazd do Strefy Kibica odbywa się płynnie. Większość kibiców nie korzystała ze środków komunikacji miejskiej i udała się na pl. Wolności na piechotę.
Podczas transmisji meczu Polska – Grecja 1:1 i Rosja – Czechy 4:1 w Strefie Kibica telebim o powierzchni 100 m2 na głównej scenie miał awarię, którą UEFA usuwała przez całą noc. Jeszcze przed rozpoczęciem transmisji spotkania Polska – Grecja działał on poprawnie, ale gdy na murawę Stadionu Narodowego zaczęły wychodzić obie jedenastki pojawił się duży, czarny prostokąt (przypominający piksel) i aż do zakończenia spotkania Rosja – Czechy utrudniał oglądanie obu transmisji.
Przed emocjami piłkarskimi na scenie pojawił się o 15.30 Mezo ze swoją drużyną z „Bitwy na głosy”.  Zaprezentował m.in. piosenkę przygotowaną specjalnie z okazji EURO 2012. Teledysk do niej powstawał w Poznaniu.

Juliusz Podolski, exPress Dziennikarska Agencja Usługowa

Fot. Strefa Kibica Poznań

Dodaj komentarz