Rodzinnie na Ostrów Tumski i Jeżyce


Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT zaprasza w ten weekend na Ostrów Tumski i na Jeżyce Mamy specjalnie przygotowany program dla rodzin z dziećmi i dla miłośników fortyfikacji.

 

W sobotę:
Dla rodzin z dziećmi: Krajobrazowa metamorfoza – bezpłatne zajęcia edukacyjne

Czy Ostrów Tumski zawsze wyglądał tak jak dziś? Co się zmieniło w krajobrazie wyspy, a co pozostało niezmienne? Sprawdźmy to! Pomoże nam w tym obraz z XVIII wieku, który rozwieje wszelkie wątpliwości. Puścimy też wodze fantazji, narysujemy krajobraz Ostrowa takim, jak go sobie wyobrażamy za 100 lat.

24.08.2013, godz. 11.30
spotkanie przed kościołem NMP in Summo
zapisy na zajęcia od 12.08.2013 (nadal dysponujemy wolnymi miejscami)
Zajęcia dla rodzin z dziećmi będziemy kontynuować przez najbliższe soboty. Szczegółowe informacje pod linkiem: http://www.poznan.pl/mim/trakt/news/rodzinne-soboty-na-ostrowie-tumskim,63290.html

Dla miłośników fortyfikacji: Weekend forteczny w Śluzie Katedralnej

W programie m. in. wycieczki po Śluzie Katedralnej co godzinę od 15 do 19, rekonstrukcja historyczna obrony przeprawy mostowej we wrześniu 1939 r.
Ponadto przez cały czas będzie można odwiedzić posterunek armii pruskiej, obejrzeć zabytkowe pojazdy, przejechać się bryczką czy skosztować grochówki.

W niedzielę:
Dla rodzin z dziećmi: Wehikuł czasu – wycieczka

Wspólnie z bamberką odkryjemy najciekawsze zakątki Jeżyc. Na wycieczce czekają na dzieci prezenty – lizaki produkcji Bonbon cafe – manufaktura słodyczy.
25.08.2013 r. (nd.), g. 16:00
zbiórka: zbiórka przed wejściem do Starego ZOO
wstęp wolny!
Dla miłośników fortyfikacji: Weekend forteczny w Śluzie Katedralnej

W programie od godz. 11 prelekcje i wykłady o Twierdzy Poznań, Śluzie Katedralnej oraz jej przyszłej funkcji w ramach Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego – Bramy Poznania. O godz. 13 na moście biskupa Jordana pokaz historycznej mody damskiej z przełomu XIX i XX wieku.
Ponadto przez cały czas będzie można odwiedzić posterunek armii pruskiej, obejrzeć zabytkowe pojazdy, przejechać się bryczką czy skosztować grochówki.

Organizatorem Dni Twierdzy Poznań jest Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna oraz Towarzystwo Miłośników Miasta Lubonia.

Dodaj komentarz