Remont torów w ul. Hetmańskiej – tramwaje pojadą inaczej


Tramwaje linii 6 i 8 po wyremontowaniu przejazdu w ul. Mogileńskiej powróciły do Miłostowa. Tymczasem brygada remontowa MPK od dzisiaj przeniosła się w rejon ulic Hetmańskiej i Dmowskiego.

Wymienione zostaną tory na stumetrowym odcinku. Prace potrwają od 11 do 19 czerwca. W tym czasie tramwaje nie pojadą ul. Hetmańską – od ul. Głogowskiej do 28 Czerwca. ZTM i MPK zapowiedziały zmiany tras tramwajów i utworzenie linii zastępczych.

Oto szczegóły:

Linia 1 Franowo – … – Hetmańska – 28 Czerwca 1956 – Pamiątkowa (zawracanie przez zajezdnię Madalińskiego) Linia 7 Zawady – … – Hetmańska – 28 Czerwca 1956 – Pamiątkowa (zawracanie przez zajezdnię Madalińskiego) Linia 11 Piątkowska -…- Głogowska – Hetmańska – Reymonta – Przybyszewskiego – Dąbrowskiego – Ogrody (tramwaje tej linii dodatkowo zatrzymywać się będą na przystankach na ul. Hetmańskiej przy ul. Głogowskiej) Dodatkowo uruchomione zostaną linie tramwajowe 21 i 27: Linia 21 Junikowo – Grunwaldzka – Reymonta – Głogowska /Hetmańska (zawracanie przez zajezdnię Głogowska) Linia 27 Ogrody – Dąbrowskiego – Przybyszewskiego – Reymonta – Głogowska/Hetmańska (zawracanie przez zajezdnię Głogowska). Linia ta uruchamiana będzie tylko w dni robocze w godzinach 6.30 – 19.00 jako uzupełnienie linii 11. Na wyłączonym z ruchu tramwajowego odcinku uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa za tramwaj T7 na trasie: Linia T7 Głogowska/Hetmańska – Hetmańska – Rolna – Pamiątkowa – 28 Czerwca 1956 – Hetmańska – Głogowska/Hetmańska. Autobusy bez pasażerów dokonują nawrotu przez ul. Winklera – Kasprzaka podjeżdżając na przystanek początkowy Głogowska/Hetmańska (dla linii nr 79 w kierunku Dębca). Autobusy linii 79 jadące z Dębca w kierunku Kaczej jadąc ul. Górecką, nie skręcą w lewo w ul. Krauthofera lecz w prawo dojeżdżając ul. Górecką do skrzyżowania ulic Hetmańskiej z Kolejową i dalej skręcając w lewo w ul. Hetmańską kontynuują kurs po swojej trasie do Kaczej. Autobusy zatrzymywać się będą dodatkowo na przystanku „Kolejowa” dla linii nocnej 238, za skrzyżowaniem z ul. Kolejową.

AS

Fot. Andrzej Świątek

Dodaj komentarz