„Rejs po Warcie z Presleyem”


16 sierpnia minie 40 lat jak w Memphis (USA) odszedł na zawsze króla rock’n’rolla Elvis Presley. Aby uczcić tą szczególną w światowym show businessie postać w Poznaniu odbędą się Spotkania Muzyczne. Patronat objął „Nasz Głos Poznański”.

15 sierpnia wydarzenie rozpocznie się o godz. 15 i potrwa do 21, a zakończy je koncert „Presley wart Poznania”. Wcześniej na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim 17 odbędą się imprezy towarzyszące, jak:  giełda płyt analogowych, książek i wydawnictw, salonik poetycki, konkurs dla dzieci i młodzieży „Narysuj Presleya i Jego gitarę”, koncert muzyki gospel. Na wszystkie te imprezy, dzięki dofinansowaniu miasta Poznania, będzie wstęp wolny.

Orkiestra dyrygenta  Zbigniewa Pawlaka przygotowała aż 24 utwory znane powszechnie z wykonania Elvisa Presleya. Akompaniować będzie także wokalistom Pawłowi Bączkowskiemu, Tomaszowi Dziubińskiemu, Maciejowi Piotrowi, Piotrowi Skowrońskiemu i Robertowi Wojciechowskiemu.

16 sierpnia natomiast o godz. 15 zaplanowany jest dwugodzinny „Rejs po Warcie z Presleyem”, a o godz. 18 Biblioteka Raczyńskich zaprasza na spotkania autorskie z Mariuszem Ogiegło, Januszem Płońskim i Alicją Klenczon, którzy napisali książki o Presleyu.

Organizatorami są Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK, miasto Poznań, Miejska Rada Seniorów.

Krzysztof Wodniczak

Bilety na rejs
Dla naszych Czytelników mieliśmy 5 dwuosobowych biletów na „Rejs po Warcie z Presleyem”. Konkurs trwał do 10 sierpnia do godz. 20.30. Laureatów poinformowaliśmy mailowo.

Zobacz inne nasze konkursy kliknij tutaj.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

 

 

Dodaj komentarz