Recordowa Dziesiątka – zapisy trwają do północy 8 marca


Już w najbliższą niedzielę 3000 uczestników biegu Recordowa Dziesiątka wybiegnie na ulice Poznania. Wśród nich nie zabraknie olimpijczyków i uczestników wielu imprez biegowych rangi mistrzowskiej.

Recordowa Dziesiątka

Pobiegnie między innymi Krystian Zalewski, aktualny rekordzista Polski na dystansie półmaratonu. W podsumowaniu sezonu 2022 według statystyk Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to właśnie tutaj w Poznaniu uzyskano najlepsze wyniki jakie osiągnęli Polacy na ziemi polskiej. Zwycięzcy Recordowej Dziesiątki Krystian Zalewski z czasem 28:57 i Izabela Paszkiewicz z czasem 32:20 to absolutny obecny top polskich biegów długich.
Bieg wystartuje w niedzielę 12 marca o godzinie 12 z ul. Baraniaka. Biegacze pobiegną ulicą Jana Pawła II w stronę ronda Rataje, następnie mostem Rocha, ulicą Kazimierza Wielkiego i Garbarami oraz ulicą Dowbora Muśnickiego wrócą na most Rocha by skierować się w stronę ronda Śródka.
Następnie wbiegną na piękny tor regatowy Malta, by na wysokości trybun finiszować.
Wprowadzony zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu w godzinach 11:00-14:00, ale prosimy się nie martwić, gdyż zarówno Rondo Rataje jak i Rondo Śródka w stronę centrum i z centrum będą w pełni drożne.

Zapraszamy do kibicowania, zapisy trwają jeszcze do północy 8 marca na stronie recordowadziesiatka.pl

Dla osób, które jeszcze nie mają przygotowanej formy, by przebiec 10 kilometrów organizatorzy przygotowali bieg Nocna Recordowa Piątka na dystansie 5 kilometrów, który odbędzie się o godzinie 18:00 na torze regatowym Malta.
Wizualizacja trasy  19 Recordowej Dziesiątki:
Fot. Tomasz Szwajkowski

Dodaj komentarz