Radość dawania (Galeria)


51 tysięcy złotych zebrano podczas VIII edycji Tennis Art Cup – corocznego charytatywnego turnieju tenisa ziemnego.

fot. Bartosz Jankowski / www.bartoszjankowski.pl /

Już po raz ósmy reprezentanci środowisk biznesowych oraz ludzie sztuki połączyli swe siły, by pomóc małym pacjentom Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej w Poznaniu, kierowanej przez prof. Jacka Wachowiaka.

Z tej okazji w Sali Kameralnej im. Wojciecha Drabowicza Teatru Wielkiego w Poznaniu odbył się koncert charytatywny.  Gwiazdą wieczoru był światowej sławy bułgarski tenor Kaludi Kaludov, który wsparł swym występem tę szczytną inicjatywę, bo jak sam twierdzi: „Koncerty charytatywne są dla mnie radością dawania czegoś innym”. Na scenie towarzyszyli mu sopranistka Anna Dytry i pianista Robert Marat.

Na ten wieczór artysta przygotował wyjątkowy repertuar, na który składały się arie i duety z najsłynniejszych oper, wymagające od śpiewaków ogromnych umiejętności, co spotkało się z wielkim uznaniem zaproszonych gości.

Po koncercie w operowym foyer zlicytowano część prac artystów plastyków.  W tym roku prace na rzecz akcji przekazali: Tomasz Akusz, Galeria Artykwariat, Grażyna Banaszkiewicz, Joanna Buczak, Galeria ForForm, Eugeniusz Gerlach, Joanna Imielska, Marcin Kaczmarek, Ryszard Kaja, Małgorzata Kłos, Aleksandra Leśnik-Krowicka, Małgorzata Maciaszek, Wojciech Makowiecki ze swoich zbiorów (Agnieszka Balewska, Monika Banachowicz, Witold Przymuszała), Maciej Mańkowski, Jarosław Miklasiewicz, Hanna Józefowska-Nawrot, Mirosław Pawłowski, Beata Pflanz, Aga Pietrzykowska, Andrzej Popiak, Maciej Przybylski, Grzegorz Ratajczyk, Rafał Rąpała, Tadeusz Sobkowiak, Ireneusz Szczęch, TV Dart Galerie – Berlin, Laura La Wasilewska, Elżbieta Wasyłyk, Tadeusz Wieczorek, Jola Załecka, Andrzej Załecki, Katarzyna Zygadlewicz.

Druga część licytacji odbyła się następnego dnia na obiekcie Kortowo Tennis Club, na którym z samego rana rozpoczęły się turniejowe rozgrywki zainaugurowane wspólnym pamiątkowym zdjęciem. Jak co roku przed kluczowym momentem akcji, czyli licytacją,  pojawiła się muzyczna niespodzianka. Do występu zaproszono Marię Rozynek, sopran koloraturowy, która m.in. zaśpiewała arcytrudną arię Królowej Nocy z opery Mozarta.

Pełne emocji i rywalizacji tenisowe pojedynki zakończyły się zwycięstwem pary deblowej Bartosz Jeske – Remigiusz Adamek, na miejscu drugim uplasowała się para Bartłomiej Ordanik – Paweł Przybylski.

Ósma edycja Tennis Art Cup zebrała z licytacji 51 tysięcy złotych.

Tegoroczna zbiórka pieniędzy zostanie przeznaczona na zakup sprzętu medycznego dla Oddziału Dziecięcego Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, mieszczącego się na ulicy Szpitalnej 27/33 w Poznaniu.

Sponsorami ósmej edycji byli: Miralex, Giant, Porsche Centrum Poznań, Banque Privee Espirito Santo, Pozbruk, Grundfos, Envirotech, Gewohl, CDF Architekci, Pomarańczarnia oraz Cavaradossi. Patronat Honorowy objął Konsul Honorowy Meksyku w Poznaniu Władysław Szebiotko.

ALICJA KACZMAREK
Zdjęcia Krzysztof  Wierszyłłowski i  Bartosz Jankowski      

 

Dodaj komentarz